"Не знав, за що голосую". Шуфрич пояснив, чому підтримав "диктаторські закони" 16 січня

Дата публікації
Перегляди
1757
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Не знав, за що голосую". Шуфрич пояснив, чому підтримав "диктаторські закони" 16 січня

Фото: УНІАН

За словами нардепа, він часто не знає, за які закони голосує.

Народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Нестор Шуфрич запевнив, що 16 січня 2014 року не знав, що голосує за "диктаторські закони".

Про це він заявив у програмі Bihus.Info.

"Я не хочу зараз виправдовуватись, але ми не знали, за що голосуємо. Ви пам’ятаєте умови: розгромлена зала Верховної Ради, заблокований голова Верховної Ради в кабінеті. Потім через якісь там дахи перший заступник (Ігор Калєтнік - прим.ред.) заходить в ложу... Звідти оголошує номери законів, ми руками голосуємо, не знаючи, про що. А потім почали розбиратись”, - розповів Шуфрич.

Рада блискавично ухвалила бюджет

Рада блискавично ухвалила бюджет

Водночас нардеп наголосив, що "абсолютно" не знав, що голосує за наступ на громадянські свободи.

Окрім цього Шуфрич зізнався, що йому часто не було відомо, за що голосує.

"Чесно скажу, бувало. Особливо - під час протистоянь. Одна справа, коли ти знаєш закон, але під час обговорення ти його чуєш, твої експерти дають тобі висновки щодо того закону і ти ухвалюєш рішення - голосувати чи ні. Або, чесно скажу, є фракційна відповідальність - ти можеш бути проти закону, і в тебе є дві можливості: висловити свою позицію на фракції або висловити під час голосування", - додав він.

За словами Шуфрича, у нього у фракції "Партії регіонів" був привілей - голосувати, як він вважає за необхідне. 

"Тобто, на мене ніколи не тиснули. Це пов’язую з певним авторитетом, який був у мене і у відповідному регіоні, що нас підтримував 13 років", - резюмував нардеп.

Нагадаємо, "диктаторські закони" або "закони 16-го січня" - пакет законів, прийнятих Верховною Радою України 16 січня 2014 року і підписаних тодішнім президентом України Віктором Януковичем. Закони приймалися підняттям рук без використання системи "Рада" і без обговорення, а їх тексти стали доступні тільки після того, як депутати за них проголосували.

Ці закони, на думку більшості експертів, обмежували права громадян, надавали органам державної влади більшу свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту і мали на меті криміналізувати опозицію та громадянське суспільство. Пізніше дев'ять з 12 законопроектів були скасовані.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1757
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація