"Не зробив нічого поганого". Сійярто пообіцяв дзеркальну відповідь на видворення угорського консула

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Глава угорського МЗС наголосив, що консул не порушив жодного законодавства.

Угорщина обіцяє вчинити аналогічним чином, якщо Україна вишле угорського консула з Берегового.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час прес-конференції з главою МЗС Росії Сергеєм Лавровим у Москві у середу, 3 жовтня.

"Консул Угорщини у Береговому нічого поганого не зробив, це не є порушенням ані угорського законодавства, ані українського, ані міжнародного законодавства... У мене немає причини відкликати консула з Берегового. Якщо міністерство України ухвалить рішення або хтось у Києві вирішить, що нашого консула треба видворити, тоді я одразу ж невідкладно видворю з Угорщини і консула України, одразу", - наголосив Сійярто.

Нагадаємо, що у середині вересня ЗМІ оприлюднили відео, яке нібито було зняте в консульстві Угорщини на Закарпатті. На ньому під келих шампанського громадянам України видають угорський паспорт і просять не показувати українським представникам влади. Це викликало різку заяву МЗС України, очільник якого Павло Клімкін заявив, що консул Угорщини буде відправлений на батьківщину

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто пообіцяв здійснити заходи у відповідь. Він також зазначив, що практика подвійного громадянства є нормальною в ЄС, та навіть пригрозив Україні подальшим сповільненням її євроінтеграції. Крім того, Угорщина погрожує вислати українського консула з країни, якщо українська влада вирішить вислати угорського дипломата з Берегового після скандалу з паспортами. Проте, МЗС Угорщини в своїй заяві чітко дало зрозуміти, що відкликати консула самостійно не збирається.

ВідеоВидача паспортів Угорщини громадянам України призвела до нового скандалу між країнами

В місті Берегове на Закарпатті в угорському консульстві під шампанське та гімн Угорщини громадянам України роздавали паспорти цієї держави з проханням - не розказувати про це нашій владі. Відносини офіційних Києва і Будапешта - все ближче до небезпечної "червоної лінії". Тим часом прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан цього тижня полетів на зустріч із Путіним. Останнім часом лідер угорців став ледь не найкращим другом очільника Кремля. 

Видача паспортів Угорщини громадянам України призвела до нового скандалу між країнами

Залиште свій коментар

Вибір редакції