Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Недолугі і безперспективні". Журналістка прокоментувала отримання доступу ГПУ до її телефону

Журналістка не виключає, що за нею могли стежити протягом 1,5 років.

Журналістка та головний редактор програми розслідувань "Схеми" Наталія Седлецька припустила, що отримання Генеральною прокуратурою доступу до інформації з її телефону свідчить про те, що підлеглі генпрокурора Юрія Луценка шукають зміст спілкування журналістки з джерелами.

Про це вона написала у вівторок, 4 вересня. у своєму Facebook.

"Щотижня разом з колегами викривала високопосадову корупцію в країні. І звісно, як і кожен професійний журналіст, спілкувалась з джерелами. От тільки не по SMS. Та не по відкритому мобільному зв'язку. А по захищених зашифрованих каналах, доступ до яких правоохоронцям отримати неможливо. Жоден Печерський суд не допоможе", - заявила Седлецька.

Вона додала, що за 17 місяців, за які слідчий ГПУ тепер матиме дані про дзвінки, смс та місцеперебування телефону, редакція видання опублікувала викривальні матеріали про самого генпрокурора Юрія Луценка, про президента петра Порошенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та багатьох інших.

В багатьох розслідуваннях джерела, за її словами, відігравали другорядну роль, в деяких - ключову, але Седлецька запевнила, що всі джерела надійно захищені.

"Та усі мої джерела надійно захищені від розкриття не тільки законом, стандартами Радіо Свобода та журналістською етикою, але й тим, як я вибудовую з ними комунікацію. Не виключаю, що фігурантам розслідувань могло спасти на думку, що вирахувати коло моїх джерел можливо, організувавши безпосереднє стеження за мною. Тому й, на жаль, не виключаю, що такі незаконні дії і відбувалися протягом зазначеного в ухвалі періоду 1,5 роки, а тепер силовики просто намагаються легітимізувати ці незаконні дії", - написала Седлецька.

За довгих 17 місяців, за які силовики отримали доступ до моїх дзвінків, SMS та даних про місцеперебування мого телефону,...

Опубликовано Natalie Sedletska Вторник, 4 сентября 2018 г.

Вони зауважила, що розцінює такий крок ГПУ, як спробу втручання в її приватне життя та спробу тиску на неї через її професійну діяльність. "Але спроби ці абсолютно безперспективні та недолугі. Та ще й незаконні", - додала вона.

За словами журналістки, над справою вже працюють адвокати в Україні та юрисконсульти у Вашингтоні.

Нагадаємо, у вівторок Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода заявило про те, що суд дав Генпрокуратурі право на доступ до інформації (SMS, дзвінків та місцезнаходження) з телефону Седлецької протягом 17 місяців.

Програма "Схеми" розслідує діяльність українських топ-чиновників. Серед їхніх останніх викривних матеріалів - купівля манівцями телеканалу Медведчуком, викриття нерухомості в США на півмільйона доларів у голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, повідомлення про перемовини Ситника та Порошенка у маєтку президента. Крім того це видання розповідало про відпочинок родини генпрокурора за 50 тисяч євро. 

ВідеоАнтикорупційного прокурора прослуховували впродовж тривалого часу

Принаймні, таку інформацію підтвердили наближені до Антикорупційної прокуратури джерела. Хоча офіційних заяв з цього приводу досі немає. Прослушку в Холодницького знайшли напередодні. Обладнання прикріпили до акваріума, який стоїть у робочому кабінеті Холодницького.

Антикорупційного прокурора прослуховували впродовж тривалого часу

Залиште свій коментар

Вибір редакції