Недоторканність шістьох: Соболєв вбачає підступ, а Пинзеник – політичні переслідування

Тим часом Парубій пропонує депутатам не розходитися остаточно на канікули.

Вирішувати долю шістьох нардепів Верховна Рада може почати вже у вівторок. Про це спікер Андрій Парубій сказав на засіданні погоджувальної ради, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Хочу зняти будь-яку інтригу, яка цього тижня тривала, і повідомити, що всі подання, які надйшли від генерального прокурора, будуть розглянуті в сесійній залі Верховної Ради України", - наголосив керівник парламенту. За його словами з коаліції його просять усі подання розглянути разом, у четвер, бо щодо Михайла Добкіна регламентний комітет засідатиме аж у середу.

ВідеоНайближчим часом ВР може почати вирішувати долю шістьох нардепів

Четвер має стати останнім днем сесії, коли можливі будь-які голосування – після цього парламент розійдеться ж до осені. На це звертає увагу нардеп Єгор Соболєв. "План простий: поставити це останнім питанням, в останній день – четвер. Не проголосувати і швидко через підземні переходи – на літаки і до вересня на островах. Тому дуже важливо, щоби голосування почалося з вівторка. Як тільки з одного знімуть, буде руйнуватися кругова порука. Однак фракція скаже: а, з нашого зняли, а ми за вашого теж дамо голоси", - вважає він.

Обидві фракції коаліції заявляють, що підтримують літо без канікул, однак на ділі такі голосування часто виявляються провальними. У БПП уже підтримали подання про зняття недоторканності та притягнення до відповідальності свого депутата Борислава Розенблата. У "Народному фронті" не такі рішучі щодо своїх нардепів Євгена Дейдея і Максима Полякова – там нарікають на недостатність доказів і вибірковий підхід.

Фотогалерея Луценко не виключає ще подання на зняття недоторканості з нардепів восени (7 фото)

Керівник регламентного комітету Павло Пинзеник каже, що антикорупційний прокурор навіть хвалився тим, що має 40 тек із справами проти народних обранців. "Якщо є матеріали на 40 депутатів, треба вносити на 40 депутатів, або не вносити взагалі. Коли генпрокурор практично прямим текстом говорить: ой, не вистачає когось з "Опозиційного блоку", буде вишенька на торті – і вносить подання на Добкіна, то я роблю висновок, що виключно політичний принцип формування у цього списку", - вважає Пинзеник.

Однак деякі нардепи з "Народного фронту" готові роззброїти перед законом і своїх однопартійців. "Я хочу подивитись матеріали по Лозовому, тому що несплата податків – це таке, я хочу побачити в цій країні людей, які добросовісно їх платили. Всі решта речі, а особливо там, де відео було продемонстроване, ну стид і ганьба", - каже Вікторія Сюмар.

Щоби виконати все, що запланували, одного тижня депутатам замало. Якщо у залі не підтримають скасування канікул, до вересня можуть зависнути кілька недоухвалених реформ – медична, судова, пенсійна та освіти. Парубій пропонує колегам продовжити сесію до вересня, щоб у разі потреби можна було оперативно зібратись, але депутатам ідея залишитись без відпочинку не надто подобається.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Залиште свій коментар