"Недружні країни": США звільнять 182 співробітників своїх диппредставництв у Росії

"Недружні країни": США звільнять 182 співробітників своїх диппредставництв у Росії

pixabay.com

За словами Блінкена, ці заходи "серйозно вплинуть на операції місії США в Росії".

США від 1 серпня вимушено звільнять 182 місцевих співробітників і десятки підрядників у своїх дипломатичних представництвах у Москві, Владивостоку і Єкатеринбурзі.

Про це йдеться у заяві американського державного секретаря Ентоні Блінкена, оприлюдненій 30 липня на сайті Держдепу США.

"Від серпня уряд РФ забороняє Сполученим Штатам наймати або брати за контрактом співробітників з Росії або третіх країн, за винятком нашої служби охорони", - нагадав очільник зовнішньополітичного відомства.

Він зазначив, що ці заходи "серйозно вплинуть на операції місії США в Росії, потенційно, зокрема, на безпеку нашого персоналу, а також нашу здатність вести дипломатичні переговори з російським урядом".

"Хоча ми шкодуємо про дії уряду Росії, які змусили нас скоротити наші послуги і операції, Сполучені Штати будуть виконувати свої зобов'язання, продовжуючи прагнути до передбачуваних і стабільних відносини з Росією", - наголосив американський держсек.

Блінкен також висловив подяку іноземному персоналу американської дипмісії в РФ за "роботу з поліпшення відносин" між  двома країнами.

Нагадаємо, що 14 травня на офіційному порталі правової інформації Росії оприлюднили список держав, які Москва сприймає як "недружні". До переліку потрапили дві країни, зокрема США і Чехія. 

Згідно з документом, дипломатична місія Чехії в РФ матиме право брати на роботу не більше 19 осіб, які перебувають на території Росії, посольство США - жодного.

Новини світу: у Росії опублікували цілий список "недружніх країн"

Новини світу: у Росії опублікували цілий список "недружніх країн"
Наступна публікація