Недружній крок. У МЗС відреагували на бажання Польщі розмістити у паспортах зображення зі Львова

Україна виступила проти політизації окремих історичних фактів.

МЗС України відреагувало на наміри Польщі розмістити на сторінках свого нового паспорта зображення Польських військових поховань на території Личаківського кладовища.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби установи.

"Україна розглядає такі наміри як недружній крок, що негативно впливає на розвиток стратегічного українсько-польського партнерства", - кажуть у міністерстві.

Зокрема, 7 серпня викликаному до МЗС послу Польщі в Україні Яну Пєкло було вручено ноту протесту щодо намірів МВС і адміністрації Республіки Польща розмістити на сторінках нового паспорта Польщі зображення каплиці-ротонди, розташованої на території військових поховань на кладовищі у Львові.

"Оцінка історичних подій – справа істориків. Україна виступає проти політизації окремих історичних фактів, що шкодили б розвитку взаємовигідного стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща", - наголосили у відомстві.

Нагадаємо, 2018-го до 100-річчя незалежності Польщі випустять паспорти у новому дизайні. На його сторінках з'явиться і зображення зі Львова – польський військовий Меморіал орлят.

Міністерство внутрішніх справ Польщі зазначає, що на сторінках документа з'являться важливі для історії країни зображення історичних осіб, мотивів та місць. Про це пише Wyborcza.pl. Загалом, у паспорті буде 26 графічних зображень. Половину з них уже затвердили. Серед них – і Меморіал орлят у Львові. Ще половину зображень мають обрати поляки під час онлайн-голосування. 

Зазначимо, що на Меморіалі орлят поховані учасники боїв проти Західно-Української Народної Республіки (1918–1919) та проти більшовиків (1920). Комплекс розташований на території Личаківського кладовища. 

Залиште свій коментар