Нелегітимна Держдума через місяць побачила русофобію в декларації пам'яті України та Польщі

Нелегітимна Держдума через місяць побачила русофобію в декларації пам'яті України та Польщі

Фото: Reuters

У Росії розцінили документ як "ворожі дії з усіма наслідками", натякнувши на підрив непорушності кордонів країн.

У російській Держдумі, яка не була визнана легітимною, назвали прийняту Україною і Польщею Декларацію пам'яті та солідарності провокацією і проявом русофобії.

"Прийняття подібного рішення нашими колегами парламентарями було натхненне неприязню не тільки до колишнього Радянського Союзу, а й до РФ, стало можливим в обстановці тієї крайньої русофобії, яка, на жаль, вирізняє сьогоднішню політику Польщі і України… Цією провокацією вони не тільки завдають непоправної шкоди відносинам із Росією, але і підривають непорушність власних кордонів", - йдеться у постанові.

Також російські депутати засудили акт парламентів Польщі та України, заявивши, що політики обох країн намагаються затушувати проблеми своїх взаємин, демонструючи бажання "дружити проти спільного ворога", і хочуть "заднім числом переписати історію".

"Викликає подив той факт, що представники Польщі, які вкотре засудили пакт Молотова - Ріббентропа, укладений в момент, коли напад фашистської Німеччини на Польщу вже був неминучим, ніяк не обмовилися ні про "мюнхенську змову" 1938 року, одним з наслідків якої була співучасть Польщі в поділі Чехословаччини, ні про більш ранню угоду Гітлера - Пілсудського від 26 січня 1934 року народження, який розв'язав, по суті, гітлерівському режиму руки для перших дій - приєднання Саару і ремілітаризації Рейнської області", - додали у РФ, наголосивши, що ще більше їх здивував сумнів українських нардепів у важливості ролі УРСР в Радянському Союзі, а також у прийнятті рішень радянським керівництвом.

"Державна Дума заявляє, що Росія як продовжувач СРСР, держави-переможця у Другій світовій війні, не допустить перегляду її історії і вироку Нюрнберзького трибуналу, який розставив усі крапки над "і" в питанні про винуватців розв'язання найбільш кровопролитної війни в історії людства. Російська Федерація як постійний член Ради Безпеки ООН не допустить ревізії післявоєнного світоустрою, одним з гарантів якого вона є", - заявили у Думі.

Російські депутати закликали парламенти США і Великобританії приєднатися до їхньої позиції, попередивши, що РФ ставитиметься до будь-яких спроб прийняття Декларації іншими країнами і міжнародними організаціями "як до ворожих дій щодо Російської Федерації з усіма наслідками для взаємин, що витікають".

Нагадаємо, 20 жовтня, Верховна Рада України ухвалила спільну з Польщею "Декларацію пам'яті і солідарності".

"Ми привертаємо увагу до того факту, що пакт Ріббентропа—Молотова від 23 серпня 1939 року, укладений поміж двома тоталітарними режимами – комуністичним Радянським Союзом і нацистською Німеччиною, призвів до вибуху 1 вересня Другої світової війни, спричиненої агресією Німеччини, до якої 17 вересня долучився Радянський Союз. Наслідком тих подій була окупація Польщі Німеччиною і Радянським Союзом та масові репресії проти наших народів. Ті події призвели також до ухвалення у Ялті в 1945 році рішень, які розпочали новий етап поневолення всієї Східної і Центральної Європи, що тривав півстоліття", — сказано в документі.

Також у Декларації зазначено, що ведення агресивної зовнішньої політики Росією і гібридної інформаційної війни "становлять загрозу для миру і безпеки всієї Європи".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація