"Нема чого тут шастати". Геращенко виступає за заборону в'їзду журналістам з РФ, які незаконно відвідували ОРДЛО

Заяву Ірина Геращенко зробила на тлі заборони в'їзду кільком російським журналістам для висвітлення Євробачення через незаконне перебування у Криму.

Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко підтримала заборону на в'їзд в країну представників російських ЗМІ, які порушили українське законодавство під час в'їзду в окупований Росією Крим, і вважає за необхідне поширити цю практику і на тих, хто нелегально відвідував окремі райони Донбасу.

Про це Геращенко написала на своїй сторінці у Facebook.

"Підтримую і поділяю позицію ДПС , також висловлену колегою (не родичем) Антоном Геращенком (радник глави МВС України, нардеп від НФ, — ред.) про заборону на в'їзд в Україну тих журналістів, які протиправно відвідали окупований Крим. Та й ніякі це не журналісти, а пропагандисти. А про те, як все " погано" на Євробаченні — вони і з-за поребрика напишуть. Так що немає чого тут у нас шастать", — заявила Геращенко.

Відтак віце-спікер вважає, що в'їзд потрібно заборонити і тим представникам російських ЗМІ, які незаконно прибували на непідконтрольну України територію Донбасу.

"Але також вважаю, що заборона на в'їзд в Україну має бути введена і проти тих пропагандистів, які незаконно, не через КПВВ, а через неконтрольовані ділянки украіно- російського кордону заїжджали на окупований Донбас. Треба допомогти ДПС скласти ці списки, тому всім , хто відслідкував на окупованому Донбасі всіляких російських пропагандистів — прохання інформувати по це наші спецслужби. А ті приймуть правильне рішення, згідно українських законів", — пояснила Геращенко.

Нагадаємо, вчора, 6 травня, в аеропорту "Київ" Держприкордонслужба виявила громадянина Росії, представника одного з пропагандистських каналів Росії. Чоловік прилетів рейсом з Мінська. Під час перевірки наявності законних підстав для перетинання державного кордону чоловік не зміг підтвердити мети свого перебування на території України. Іноземцю відмовили в пропуску та повернули зворотно.

Крім того, сьогодні зранку, 7 травня, співробітники Держприкордонслужби не пропустили через кордон ще двох представників одного з російських періодичних видань. Вони прямували в Україну поїздом через пункт контролю "Конотоп". Під час оформлення та перевірки громадянки Росії не змогли підтвердити мети своєї подорожі в Україну, а також з'ясувалися обставини порушення законодавства України та відвідування тимчасово окупованого Криму через тимчасово закриті пункти пропуску.

Залиште свій коментар