Неправосудне рішення в поліцейській державі: адвокат Порошенка прокоментував ухвалу про примусовий допит

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Юрист заявляє, що рішення суперечить багатьом нормам права та схвалене суддею з іншою компетенцією.

Рішення судді Печерського суду про застосування примусу до народного депутата Петра Порошенка з метою його явки на допит у ДБР у якості свідка є порушенням одразу кількох правових норм. Так вважає адвокат попереднього президента Ігор Головань.

Щойно мені стало відомо, що нібито Печерський суд виніс таємне «рішення» про примусовий привід Петра Порошенка на допит...

Опубліковано Igor Golovan Пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

"Суд не повідомив народного депутата Порошенка про своє засідання, як цього вимагає стаття 482-2 КПК України, порушив територіальну підсудність, тобто ухвала є очевидно неправосудною. Це взагалі юрисдикція не Печерського суду, а Шевченківського", - наголосив він.

Юрист зауважив, що "такий поспіх і повне нехтування законом можна пояснити лише політичним тиском з боку Офісу президента", і нагадав у цьому контексті про так звані "плівки Труби". Головань також відзначив, що "вкотре сплеск активності правоохоронців приурочений до чергової закордонної поїздки Петра Порошенка, яка запланована на 25 лютого".

"Це є очевидною ознакою прямого негласного і незаконного стеження за Порошенком з боку чинної влади. Це те, що називають "поліцейською державою". Ще один мотив – спроба влади відволікти увагу від нездатності захищати країну і громадян у кризових ситуаціях – на фронті, в економіці та у медицині", - прокоментував адвокат судову ухвалу.

Фотогалерея У банку Порошенка проводиться обшук, поки експрезидент перебуває на допиті (6 фото)

Головань також зауважив, що рішення Печерського суду порушує практику ЄСПЛ і буде обов’язково оскаржене захисниками Порошенка. "Ми також подамо скаргу до Вищої ради правосуддя на притягнення судді до відповідальності", - пообіцяв він.

Як повідомлялося, у п’ятницю, 21 лютого, Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про забезпечення примусового приведення на допит до Державного бюро розслідувань народного депутата Петра Порошенка. У тексті зазначено, що рішення прийняте за клопотанням слідчого ДБР Олега Корецького. Судовою постановою передбачено здійснити приведення Порошенка на допит у процесуальному статусі свідка 28 лютого о 14:00 годині. Виконати рішення доручено органам Національної поліції. В постанові судді Крістіни Константінової вказано, що ухвала оскарженню не підлягає.

Відео Суд ухвалив рішення про примусове доправлення Порошенка на допит у ДБР

Петра Порошенка мають примусово доправити на допит у Державне бюро розслідувань - таке рішення ухвалив Печерський суд столиці. Згідно з документом, п'ятого президента мають привести до ДБР 28 лютого. Виконати ухвалу доручили Національній поліції України.  

Суд ухвалив рішення про примусове доправлення Порошенка на допит у ДБР

Залиште свій коментар

Вибір редакції