Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Непрості стосунки з Порошенком та оновлення коаліції. Головні тези інтерв'ю Яценюка

Він намагався окреслити шляхи виходу із критичної ситуації.    

Сьогодні, 19 лютого, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк дав інтерв'ю для п'ятьох українських телеканалів. Розмова журналістів з очільником Кабміну відбувалася після провалу Радою голосування за відставку уряду та на тлі політичної кризи, яка, здається, лише починає набирати обертів.

Яценюк спробував запевнити, що у його відносинах із президентом України відповідальність за долю країни превалює над персональним ставленням. Прем'єр визнав, що справді має непрості стосунки з Порошенком.

"У кожного прем'єра непрості стосунки з президентом, у кожного президента – непросте ставлення до прем'єра. Але в сучасних умовах не може навіть бути мови про персональні відносини, мова йде про відповідальність за долю країни. І з президентом Порошенком ми зустрічаємося практично щоденно", - прокоментував Яценюк заяву глави держави перед голосуванням про недовіру уряду.

"Президент у своїй заяві не закликав до відставки, він закликав до переформатування уряду, а вже далі політичні сили почали говорити про те, що начебто там було таке звернення", - саме так Яценюк проінтерпретував слова Порошенка.

Також він наголосив, що не тримається за посаду. Яценюк зазначає, що усвідомлював від самого початку, що приречений іти на непопулярні рішення, які потягнуть за собою зниження рейтингу.

 "Я пішов на політичне заклання. Моє завдання було забути про свій політичний рейтинг і зробити фундаментальні зміни в країні, яких вона потребувала. Я з цим завданням рухаюсь вперед", - каже прем'єр.

Після голосування в Раді, на думку Яценюка, "всім треба видихнути, заспокоїтись і рухатись далі".

"Політично мені було б вигідно, щоб мене відправили у відставку, але для держави… з державної точки зору мій рейтинг нічого не вартує в порівнянні з майбутнім країни", - наголосив він.

"Щодо рейтингів. Я ж з вами абсолютно відверто почав говорити про те, що я розумів рік тому, коли ставав другий раз на посаду прем'єр-міністра, чим закінчиться це для мене як для політика", - зазначив Яценюк.

Прем'єр наголосив: що більше підвищуються тарифи та вживаються заходи економії, проводяться непопулярні реформи, то нижчими стають рейтинги.

Також він зазначив, що суми, яка в держбюджеті 2016 року закладена на оборону, вистачило б для підняття мінімальної зарплати втричі: прем'єр нагадав, що в цьому році на оборону буде витрачено 5% ВВП, тобто 113 млрд гривень.

При цьому Яценюк заявив, що витрати на нацбезпеку і оборону є необхідними і нагадав, що грошове забезпечення війська збільшено вдвічі. 

Водночас він вирішив закцентувати увагу і на здобутках уряду. Зокрема, вважає глава уряду, йому вдалося суттєво послабити олігархів.

"Після цього Кабміну олігархів не залишилось", - сказав він.

"Що олігархи отримали за останні два роки? Вони не отримали можливості приватизувати жоден об'єкт в Україні, як це було раніше. Ви пригадуєте, як це було раніше: домовилися, олігархічна змова, уже визначена ціна і ти стаєш щасливим власником державної власності", - заявив Яценюк.

Також він запевнив, що в уряді немає жодного представника від олігархічних груп.

Відео Яценюк: "Після цього уряду вже олігархів немає"

Щодо виходу з політичної кризи, Арсеній Яценюк вкотре наголосив на необхідності оновити коаліційну угоду і розробити новий план дій.

В уряді є низка вакансій, каже прем'єр, тож уряд необхідно невідкладно доформатувати. Ще в вересні він звернувся з цим питанням до парламентської коаліції.

"Це не уряд Яценюка, це уряд парламентської коаліції. На жаль, Конституція покладає всю відповідальність на прем'єра, але не дає йому повноважень", - заявив прем'єр Яценюк. 

Відео Яценюк: "Все треба зробити так, щоб не повторився 2005 рік"

Крім того, зазначив він, потрібно завершити переговори з Радикальною партією, щоб вона і юридично і фактично повернулася в коаліцію, підписати додаток або оновлену коаліційну угоду і затвердити новий план дій.

Яценюк запевнив, що Ляшко на зустрічі з ним не торгувався посадами.

"Я з ним зустрічався позавчора. На пряме моє запитання "Шановний Олег Валерійович, як ви бачите участь своєї політичної сили в коаліції?". Він відповів "Ти мені зараз про посади говориш? Я не збираюсь це зараз обговорювати. Давай спочатку сядем із Блоком Петра Порошенка, з президентом, з "Народним фронтом" і з тобою і зі мною і вирішим, що робити далі".

"Він не сказав мені ні слова про жодну посаду", - наголосив Яценюк.

На думку прем'єра, три непленарні тижні політики мають використати для переговорів і "формування дієздатної коаліції".

Відео Яценюк: "Я пішов на політичне заклання"

16 лютого парламент не зміг відправити у відставку Кабмін на чолі з Арсенієм Яценюком. "За" проголосували 194 народні обранці. Після цього низка депутатів парламенту поскаржилися, що система "Рада" не спрацювала правильно під час голосування.

Напередодні, фракція "Батьківщина" у парламенті оголосила про свій вихід зі складу коаліції. Після завершення вечірньої наради з президентом Петром Порошенком Юлія Тимошенко повідомила, що її фракція ініціюватиме відставку глави уряду.

Своєю чергою, лідер пропрезидентської фракції Юрій Луценко заявив, що вирішення політичної кризи зараз залежить від позиції прем'єр-міністра. За його словами, уряд нездатен виконати коаліційну угоду, а сама коаліція де-факто розвалена. І тепер прем'єр має вирішувати, яким буде вихід із кризи. При чьому на сайті Верховної Ради з'явилось повідомлення про реєстрацію двох проектів про скасування результатів голосування про недовіру Кабінету міністрів України і призначення повторного голосування.

Фракція "Самопоміч" також ухвалила рішення про вихід зі складу коаліції.

Яценюк закликав Порошенка та пропрезидентську фракції у Верховній Раді України перегорнути сторінку, "взятись за руки, забути минулі образи, взяти на себе усю відповідальність за долю країни".

Залиште свій коментар

Вибір редакції