Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нереальні доходи та жадібні видатки: як парламент зустрів проект бюджету-2017

Депутати почали розглядати головний фінансовий документ країни.

Презентація бюджету на 2017 рік не зібрала аншлагу в сесійній залі Верховної Ради. По середах депутати традиційно погано відвідують засідання, тому в залі були відсутні навіть найбільші критики уряду, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Головною якістю розробленого проекту держбюджету його автори назвали чесність. Урядовці запевнили депутатів, що в документі немає жодного показника, який не змогли би виконати. Прем'єр просить депутатів працювати над кошторисом конструктивно. "Настав час вирватися з кайданів, в яких країну тримали популісти і малоефективні… Ну, кожен сам може сказати, хто малоефективні", - зауважив Володимир Гройсман.

Відео Уряд представив у парламенті проект бюджету на наступний рік

Попри урядові обіцянки, найбільше запитань у депутатів було до реалістичності бюджету. Зростання економіки на рівні 3%, збільшення суми зібраних податків та 10,5 мільярдів від іще не ухваленого закону про спецконфіскацію вкрадених коштів часів Януковича – все це змушує нардепів сумніватися. Міністр фінансів Олександр Данилюк заспокоює, що все прораховано. "Ми очікуємо, що надходження в бюджет від податків та зборів зростуть. Причому не внаслідок посилення податкового тиску на бізнес – ми очікуємо, що вони зростуть внаслідок зростання економіки та заходів, яких ми вживаємо для покращення адміністрування податків, боротьбі з зловживанням", - пояснив він.

Депутати стурбовані також і тим, чи потягнуть комуналку бюджетники, особливо в регіонах. Давати туди додаткові кошти на компенсацію тарифів уряд припиняє – натомість заохочуватиме утеплюватися та переорієнтовуватися на енергоощадність. "Ви сьогодні покладаєте непомірні видатки на органи місцевого самоврядування – це оплата за енергоносії, за комунальні послуги, оплата за адмінтехперсонал та медичні установи. По нашим розрахункам і за тими тарифами, які є, це близько 16,5 мільярдів гривень – дві третини тих надходжень, які отримали місцеві громади", - заявив нардеп Вадим Івченко. "Для бюджетної сфери – освіти, охорони здоров'я – ніякі тарифи в цьому році не змінювалися. Ви сказали щойно невірну інформацію. Якщо ми даємо з вами субвенції на енергоносії, жодної енергоефективності немає: дали мільйон – мільйон витратили. Дали 10 – витратили 10. А зараз кожен буде рахувати свою копієчку", - наголосив у відповідь прем'єр.

Представники "Опоблоку" та "Відродження" критикували Кабмін за жадібність – мовляв, соціальні стандарти слід підвищувати істотніше. З усього видно, що парламентська дискусія навколо бюджету лише розпочинається. Верховна Рада офіційно взяла проект документу до розгляду. Далі відбудеться обговорення в комітетах та ухвалення в сесійній залі. Традиційно воно відбувається в останні дні року. Чи не вперше традицію можуть змінити і не затягувати бюджет під ялинку.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

проект Держбюджету 2017

проект Держбюджету 2017, інфографіка

Залиште свій коментар

Вибір редакції