Перші дебати з Зеленським та особисті відповіді на звинувачення: усе про несподівану появу Порошенка на "Право на владу"

Дата публікації
Перегляди
55к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Перші дебати з Зеленським та особисті відповіді на звинувачення: усе про несподівану появу Порошенка на "Право на владу"

Кандидати перебивали один одного і не дійшли до спільної думки.

11 квітня президент України Петро Порошенко несподівано з'явився в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1". Після привітального слова чинний глава української держави одразу перейшов до справи – він викликав на дебати у студії свого опонента, кандидата Володимира Зеленського. Окрім того, він відповідав на звинувачення у втручанні у кримінальні справи та пояснював, чому звільнив голову Одеської ОДА.

ТСН.ua зібрав усе про виступ президента на "Право на владу".

Виклик на дебати

"І зараз я би хотів звернутися до пана Зеленського, я переконаний, що він нас дивиться: я, пане Володимире, запрошую, з дозволу ведучої, вас на дебати в цю студію", - сказав Петро Порошенко.

"Ми почнемо ці дебати. У нас буде шанс їх продовжити 14 квітня о 14-й на "Олімпійському" стадіоні, саме там, куди ви запрошували мене. І я думаю, що завершити ці дебати ми зможемо 19 квітня у студії "Суспільного телебачення", - сказав президент.

Ведуча Наталія Мосейчук сказала, що на каналі будуть з’ясовувати, чи зможе Зеленський приїхати до студії та взяти участь у програмі.  Через кілька хвилин вона повідомила, що Зеленський уже прямує до Франції, де у нього буде зустріч із президентом Еммануелем Макроном, і не може фізично бути присутнім на ефірі.

Один із ведучих Сергій Іванов зізнався, що поява Порошенка у студії "Право на владу" стала абсолютною несподіванкою та жодним чином не є постановкою. Президент заявив, що готовий протягом 40 хвилин відповісти на всі запитання від будь-яких гостей студії.

Гостра суперечка із Зеленським

Згодом Володимир Зеленський телефоном вийшов на зв'язок і між ним та Порошенком сталася емоційна суперечка. Зеленський сказав російською, що він перебуває у Франції і що президент про це знав, бо автомобілі СБУ начебто супроводжували його до аеропорту.

Що стосується дебатів, кандидат вкотре заявив, що запросив свого опонента на НСК "Олімпійський" на 19 квітня і чинний президент прийняв цю пропозицію. Порошенко подякував Зеленському і намагався спростувати його заяву про те, що автомобілі СБУ слідкували за кандидатом. І тут вони почали перебивати один одного.

Зеленський: Вас не перебивав народ п'ять років, дайте сказати. Пане Порошенко, послухайте мене.

Порошенко: Господин Зеленский, якщо вам російською мовою більш зрозуміло. Я хотів би, щоб ви мали можливість почути відповідь. Дебати - це коли я вас послухав, а Ви слухаєте мене.

Зеленський: Я 19 числа Вас жду.

Порошенко: Пане Зеленський, дайте можливість Вам відповісти. Інакше це не дебати. Я наголошую, що я Вас не перебивав.

Зеленський: Та у нас не дебати. Ще раз наголошую: 19 квітня на НСК "Олімпійський" будуть дебати. Хочете зараз, будуть зараз, але я Вас запрошую 19-го. Я закінчу через п'ять років, а Ви закінчите 22-го числа.

Порошенко: Ви закінчили чи ні?

Зеленський: Ви ще раз хочете? Вам повторити? Вам третій раз сказати?

Порошенко: Я вислухав Ваше твердження і зараз буду говорити я. Я думаю, що у нас проблеми зі зв'язком, бо Володимир Олександрович чує лише себе.

Зеленський: У нас немає проблем зі зв'язком з народом України. Я думаю, що у вас є проблеми.

Порошенко заявив, що запросив Зеленського на дебати, але з розумінням сприймає, що той перебуває за межами Києва. Утім, запрошує Зеленського на дебати 14-го квітня.

Кандидати говорили синхронно, часто перебиваючи один одного і не слухаючи опонента. Врешті Зеленський різко завершив розмову. "Зараз закінчу я. 19-го числа на НСК "Олімпійський". Крапка. До побачення", - заявив він. Після цього було чути телефонні гудки.

Порошенко після цього ще раз запросив Зеленського на дебати на НСК "Олімпійський" на 14 квітня, а до студії "Суспільного" – 19 квітня.

Суперечка між Порошенком та Куликом

У студії "Право на владу" був присутній заступник глави департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури України Костянтин Кулик. Він звинуватив Порошенка у втручанні в розслідування так званої "справи Курченка", в якій фігурує оточення чинного глави держави.

Порошенко спростував ці заяви: "Інформація про нібито моє втручання у будь-які кримінальні справи, і в тому числі справу, про яку каже пан Кулік – це абсолютна нісенітниця. Це абсолютна, відверта брехня!".

Кулик своєю чергою заявив, що Порошенко двічі "м’яко впливав" на його справи – Тимонькіна та Саакашвілі, а також кілька разів нібито було втручання з "посиланням" на чинного президента.  

У відповідь на це Порошенко заявив, що Кулик літав до Ізраїлю, де нібито зустрічався з Ігорем Коломойським і після цього вирішив "зрадити присязі". Після цього Кулик й ініціював підозри Гонтарєвій, Ложкіну та Філатову, наполягає президент.

Пояснення звільнення голови Одеської ОДА

Петро Порошенко в ефірі "Право на владу" також пояснив, чому звільнив главу Одеської ОДА Максима Степанова. Сам Степанов у студії заявив, що пов’язує своє звільнення із результатами першого туру виборів в Одеській області. "І заяву за власним бажанням я не писав",  - наголосив екс-чиновник.

У відповідь Порошенко сказав, що причин для звільнення кілька, зокрема падіння Одеської області у рейтингу регіонів.

"Щодо причин звільнення. Їх багато, в тому числі і те, що Одеська область впала найбільше в рейтингу областей України – на 8 позицій. І займає третє з кінця місце. Є й інша позиція, щодо ефективності використання коштів, бо на Одеську область йшло пріоритетне фінансування, в тому числі і на дорожнє будівництво, мільйони гривень, і пан Степанов це знає", - сказав гарант.

Порошенко додав, що має приймати голосування людей і зробити відповідні висновки.

"Голова ОДА - це політична посада. І та оцінка, яку дали виборці в Одеській області діючій владі, це не лише оцінка президенту, а й роботи голови ОДА", - додав він.

Свій виступ у "Право на владу" Порошенко завершив ще одним зверненням до Зеленського, в якому знову закликав свого кандидата прийти 14 квітня на дебати на НСК "Олімпійський".

За лаштунками програми "Право на владу" у розмові з ТСН Порошенко пояснив, чому приїхав без запрошення до студії. Очільник держави сказав, що вирішив використати всі можливості, аби запросити на дебати свого конкурента Володимира Зеленського. Прибув він на шоу без кортежу, лишень з кількома охоронцями та співробітниками власної прес-служби. Багато жартував, намагаючись довести, що це точно він, а не двійник, та із задоволенням робив селфі із усіма бажаючими. 

Вже після ефіру генеральний директор 1+1 Media Олександр Ткаченко повідомив, що на цей ефір кандидатів у президенти не запрошували, зокрема і самого Порошенка. Однак він неочікувано приїхав та "ганебно увірвався в ефір".

"А після того, як ви ганебно увірвалися до нас сьогодні в ефір, приватної компанії, без запрошення, користуючись статусом глави держави і не збиралися йти, навіть незважаючи на ввічливі натяки ведучої зайняти крісло в студії, і знову багато говорили - і все мимо реальних фактів, mais - excusez moi, s”il vous plait, не інакше як на позов до суду від нас ви - не заробили. Чекайте - в понеділок", - заявив Ткаченко. 

Він також підкреслив, що позов стосуватиметься і колишніх звинувачень від Порошенка на адресу телеканалу "1+1". 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
55к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація