Нетрампівська людина та зв'язок з РФ: кого президент США призначив послом в Росії

Дата публікації
Нетрампівська людина та зв'язок з РФ: кого президент США призначив послом в Росії

Reuters

Хантсмен працював послом в Сінгапурі при Джорджі Буші-старшому і в Китаї при Бараку Обамі.

Президент США Дональд Трамп призначив новим послом в Росії колишнього губернатора штату Юта Джона Хантсмена, який до цього був послом США в Сінгапурі і Китаї. Політик, який часто критикував Трампа під час передвиборної кампанії, навряд чи сподобається Кремлю, вважають американські ЗМІ. Але після скандалів через зв'язки адміністрації президента з Росією, Трамп намагається призначати на російський напрямок людей, яких легко схвалить Конгрес.

Про це пише "Медуза".

Хантсмен працював послом в Сінгапурі при Джорджі Буші-старшому і в Китаї при Бараку Обамі. До останнього часу він також обіймав посаду голови "Атлантичної ради" — американського неурядового аналітичного центру, який, як відзначає WSJ, активно критикує політику Володимира Путіна і плани Трампа налагодити стосунки з російським президентом. Хантсмен також претендував на роль кандидата в президенти від республіканців, але програв на праймеріз.

У жовтні 2016 року Хантсмен виступав за вихід Трампа з передвиборної гонки після звинувачень майбутнього президента в сексизмі і домаганні до жінок. З тих пір Хантсмен і Трамп налагодили відносини, розповіло Politco джерело, близьке до політиків. Сам Хантсмен називав себе правоцентристом і помірним консерватором.

Як відзначає WSJ, Конгрес повинен легко схвалити кандидатуру Хантсмена. З великою повагою до Хантмена ставилися і в адміністрації демократів при Обамі.

Кремль на місці американського посла традиційно хоче бачити людину без власної політики.

Додамо, що після скандалів через спілкування членів команди Трампа з російськими чиновниками до зв'язків політиків із Росією приділяється особлива увага. У Хантсмена ці зв'язки є. У 2011 році його статки сягали 71 мільйона доларів. Політик розбагатів завдяки сімейному бізнесу, - в 1970 році його батько заснував хімічну компанію Huntsman Corp, яка до 2005 року була найбільшою в світі приватної хімічною компанією. Однак після того, як Хантсмен вперше став послом, він відійшов від цього бізнесу, щоб уникнути конфлікту інтересів. Спадкоємцем корпорації став його молодший брат.

З 2007 року у компанії також є виробництво в Росії — у російської "дочки" "Хантсман-НМГ" є завод в Калузькій області та філіальна мережа в декількох містах. За даними "Спарк-Інтерфакс", її виручка в 2015 році склала 1,5 мільярда рублів з чистим прибутком 257 мільйонів рублів. Компанія Хантсмена також надавала фінансову допомогу Вірменії після землетрусу 1988 року. Корпорація в той час домовилася з "Аерофлотом" про постачання пластикового посуду для російського перевізника.

Нагадаємо, що посла РФ в США Сергія Кисляка Politico вважає найнебезпечнішим дипломатом у Вашингтоні: один високопоставлений чиновник Трампа вже у відставці, інший – в скрутному становищі через розмови з російським послом. Перший радник Трампа з національної безпеки Майкл Флінн пішов у відставку минулого місяця, після того, як він надав неточні відомості чиновників Білого дому – в тому числі віце-президенту Майку Пенсу – і ФБР про свої контакти з Кисляком в грудні. Генпрокурор Джефф Сешнс взяв самовідвід від розслідування російських хакерських атак та іншого втручання на президентських виборах 2016 року від імені Трампа, після звинувачень у тому, що він не повідомив про зустрічі з російським послом в липні і вересні минулого року, коли був радником кампанії Трампа.

Зять та старший радник Трампа брав участь у закритій зустрічі з російським послом

Зять та старший радник Трампа брав участь у закритій зустрічі з російським послом

Наступна публікація