Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нев'їзний" депутат Держдуми РФ побував на окупованому Донбасі. МЗС України висловило протест

Київ направив Москві запит щодо підтвердження здійснення поїздки та надання роз’яснень щодо мети.

Депутат Держдуми РФ, лідер шовіністичної партії "Родина" Олексій Журавльов відвідав позиції російських найманців у районі Золотого на Луганщині. За інформацією ЗМІ сепаратистів, Журавльов приїхав перевірити, як українська сторона відвела свої війська в цьому районі. Державний кордон він перетнув незаконно. Щоправда, ту ділянку кордону Україна нині не контролює.

Міністерство закордонних справ України нині перевіряє інформацію, чи справді Журавльов був на окупованій території Донбасу, чого приїжджав.

"Висловлюємо рішучий протест у зв’язку із незаконною поїздкою представника законодавчого органу РФ на тимчасово окуповану територію України в Луганській області, яка відбулася з порушенням встановленого порядку перетину державного кордону України. Вважаємо цю поїздку, як усі попередні неузгоджені з українською стороною "візити" російських посадовців на тимчасово окуповані території України в Донецькій та Луганській областях, а також в Автономну Республіку Крим та м. Севастополь, грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України", - заявили в МЗС.

Російський депутат Журавльов у Золотому
News-Front

У відомстві нагадали, що до Журавльова вже застосовано обмежувальний захід у вигляді безстрокової заборони в’їзду на територію України.

"Міністерство закордонних справ спільно із правоохоронними органами України перевіряє інформацію, чи не перебувала зазначена особа на ділянці розведення сил та засобів у районі н.п. Золоте Луганської області. Українська сторона вже звернулася до російської сторони щодо підтвердження здійснення згаданої поїздки та надання роз’яснень стосовно мети перебування депутата Держдуми Федеральних зборів РФ на тимчасово непідконтрольній уряду України території", - ідеться в повідомленні.

Водночас МЗС закликало російську сторону припинити порушувати українське законодавство та нагадало, що поїздки офіційних осіб РФ на територію України можуть здійснюватися за згодою української сторони та через відкриті пункти пропуску на українсько-російському державному кордоні.

Нагадаємо, 29 жовтня о 12.00 годині розпочався процес розведення з обох сторін на ділянці №2 у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області. "Це стало можливим через дотримання режиму тиші протягом останнього тижня", – йдеться в повідомленні. Там також наголосили, що представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ було підтверджено початок розведення сил та засобів. Разом з тим добровольці у Золотому на Луганщині заявляють, що умови розведення сил на ділянці не були дотримані.

Раніше у Кремлі заявили, що РФ продовжить перемовини щодо зустрічі глав держав "нормандського формату", лише коли президент України Володимир Зеленський "змусить добровольців виконувати свої накази" щодо відведення сил у Золотому і Петрівському.

Тим часом розведення сил у Петрівському Луганської області відтермінували через обстріли.

Відео Розведення в Золотому: українських журналістів пустили до зони відведення військ

Військові обіцяють зняти обмеження, запроваджені під час розведення сторін, яке тривало 5 днів. Увесь цей час ділянка Золотого и Катеринівки була закритою для преси. Нині журналістам нарешті показали, на які позиції відійшли наші вояки і що залишили.    

Розведення в Золотому: українських журналістів пустили до зони відведення військ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції