Невдоволеність місцевими виборами в Україні: версія Кремля про розмову Путіна із Зеленським

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Телефонну бесіду ініціювала українська сторона.

Пресслужба президента Російської Федерації Володимира Путіна оприлюднила свою версію розмови очільника Кремля із президентом України Володимиром Зеленським.

У Москві уточнили, що ініціатором дзвінка був Київ. Війну на Донбасі у Кремлі традиційно називають "внутрішньоукраїнською кризою", не визнаючи, що саме Росія та підтримувані нею бойовики окупували частину Донбасу.

"Детально обговорено різні аспекти врегулювання. Констатовано необхідність підвищення ефективності переговорних зусиль в рамках мінської контактної групи. Дана позитивна оцінка погодженням на засіданні групи 22 липня додаткових заходів із припинення вогню, які набирають чинності від 27 липня. Акцентована важливість безумовного дотримання цих домовленостей учасниками конфлікту", - зазначила пресслужба Путіна.

У Кремлі також наголошують на пріоритетності реалізації ухвалених лідерами "нормандського формату" рішень, зокрема за підсумками саміту в Парижі в грудні 2019 року.

"Володимир Путін охарактеризував ухвалену 15 липня Верховною Радою постанову про проведення місцевих виборів у 2020 році як таке, що суперечить Мінським угодами і ставить під загрозу перспективи врегулювання. Крім того, виражена серйозна заклопотаність у зв'язку з недавніми заявами високопоставлених офіційних осіб України про неприйнятність низки положень "Комплексу заходів" і необхідність його перегляду. Президент Росії особливо відзначив, що ще раз озвучена Володимиром Зеленським у ході нинішнього телефонної розмови позиція про безальтернативність Мінських домовленостей повинна знайти своє підтвердження в реальних діях київської влади".

Раніше у Європейському Союзі закликали Росію вплинути на бойовиків, щоб дотримувались умов перемир'я.

Відео Зеленський пояснив, як діяти українським військовим під час очікуваного перемир'я на Донбасі

Президент Володимир Зеленський напередодні, під час візиту до Станиці Луганської, пояснив, як діяти українським військовим під час нового перемир'я, яке має розпочатись на Донбасі. Тристороння контактна група в Мінську вирішила, що з опівночі 27 липня на фронті не можна стріляти, а також використовувати дрони для розвідки, без роботи мають залишитись і снайпери. А президент вже після рішення переговорників розповів, що нові домовленості не передбачають, що українські воїни мають терпіти вогонь противника. Тож можуть його гасити. Також Зеленський уточнив, що нові пункти в угодах переводять відповідальність за обстріли у політичну площину. Про те, чи буде це чергове перемир'я дійсно всеохоплюючим, президент говорить з обережністю.

Зеленський пояснив, як діяти українським військовим під час очікуваного перемир'я на Донбасі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції