Невідомі виклали у мережу записи розмов з кабінету очільника ДБР Труби і анонсували гучне продовження

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Telegram-каналі публікували десять розмов.

У Telegram-каналі "Трубу прорвало" невідомі виклали аудіозапис розмов очільника Державного бюро розслідувань Романа Труби. Там опублікували десять розмов. Із записів випливає, нібито він виконує вказівки керівника Офісу президента Андрія Богдана, зупиняє слідчі дії з політичних мотивів, втручається у розслідування з політичних та корупційних мотивів.

Аноніми не повідомляють, чиї ще записи вони планують викласти. Утім, анонсують: далі буде більше, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Створений лише учора Telegram-каналі назвав себе командою небайдужих, яка оприлюднюватиме записи розмов керівників держави. Першими виклали фрагменти, де людина, чий голос схожий на очільника ДБР Трубу рапортує перед головою президентського офісу. Називає Андрія Богдана "бліжайшим" та обіцяє йому зробити пріоритетною справу Петра Порошенка.

"Ми його викличемо на п’ятницю навіть по безпредєлу. Він зманіпулює і виставить себе жертвою".

"Андрію Йосиповичу, я тобі обіцяю, що я все зроблю. Ця справа для нас пріоритетна".

Відео "Трубу прорвало": записи нібито звіту очільника ДБР Андрію Богдану оприлюднили в інтернеті

Створений лише учора Телеграм-канал виклав записи, в яких керівник ДБР рапортує перед головою Офісу президента Андрієм Богданом, обіцяє йому зробити пріоритетною справу Петра Порошенка. А також дає команду призупинити обшуки у Приватбанку та НБУ на час візиту місії МВФ. Ще в одному фрагменті Трубі радять не перейматись справами Майдану.  

"Трубу прорвало": записи нібито звіту очільника ДБР Андрію Богдану оприлюднили в інтернеті

Труба, керуючись повідомленнями від глави Офісу президента Андрія Богдана і генпрокурора Руслана Рябошапки, нібито дає команду призупинити обшуки у Приватбанку та НБУ на час візиту місії МВФ.

Судячи із записів, керівник ДБР особисто возив президенту Зеленському проєкт підозри ексочільниці Мінохорони здоров'я Уляні Супрун. Керівники ДБР побоюються негативу через чоловіка Супрун і кажуть, що він нібито сенатор. Зрештою Труба і тут порадився з Богданом.

Крім того, Труба нібито обіцяв зам'яти справу власника компанії-виробника спальних мішків для армії, який незадоволений інтересом поліції до себе та приходить до ДБР домовлятись.

Чи справжні ці записи, хто їх зробив та оприлюднив, невідомо. Так само, як і те, хто прослуховував керівника ДБР. Хоча він сам у вересні заявляв, що знайшов "жучки" у своєму кабінеті. ДБР розслідує законність цього прослуховування.

Роман Труба заявив, що ці записи несправжні. Однак відповіді, чи його це голос на них - чомусь уникнув. "Ці публікації - фейк і провокації. Я не буду коментувати жодних фейків і провокацій. Є питання про те, чи піду я у відставку - у відставку подавати не буду", - сказав він.

Генпрокурор каже, що юридичних наслідків щодо керівника ДБР цей компромат не матиме, бо становити, чи справжні записи у генпрокуратурі не можуть. "Давайте спочатку зрозуміємо, чи є ці записи автентичними, в сучасному світі технологій скомпілювати можна все. 5.13 Немає оригіналів записів, немає обладнання, на яке було здійснено ці записи, то немає можливості підтвердити автентичність цих записів", - каже Рябошапка.

Своєю чергою головний редактор інтернет-видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов називає прослушку Труби справжньою, посилаючись на власні джерела. Він вважає записи політичною катастрофою, яка зрештою може призвести і до кримінальної справи.

Кореспондентка ТСН Марія Васильєва.

Залиште свій коментар

Вибір редакції