Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Незаконна анексія Криму: в ОБСЄ засудили мілітаризацію Чорного моря

Росіяни намагались зірвати засідання.

У понеділок, 8 липня, Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила Люксембурзьку декларацію, частиною якої стала резолюція із засудженням анексії Криму та мілітаризації акваторій окупованих Севастополя, Криму, Чорного та Азовського морів. 

 Про це сповістив нардеп Сергій Висоцький.

Зокрема, частиною документу є литовська резолюція щодо загрози "Північного Потоку - 2". Окрім того, у декларації є 24 пункт, в якому йдеться, що саме РФ не виконує Мінські домовленості. 

"Із цим 24-м пунктом пов’язана дивна поведінка одної із членкинь Швейцарської делегації, яка давно була помічена в симпатіях до Росії. Вона намагалася з голосу зняти цей пункт. Але ми його відстояли під час голосування 79 голосами проти 29", - зазначив Висоцький.

Він також додав, що Росія вкотре спробувала зірвати засідання відсутністю восьми своїх делегатів.

"Ця провокативна поведінка російської делегації зустріла осуд серед майже всіх інших делегацій", - зауважив нардеп.

Відео Голова британської делегації в ПАРЄ приєднався до демаршу через повернення туди РФ

Тепер проти Росії виступають дев’ять країн. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв. Росію позбавили права голосу у 2014 році через анексію Криму. Наприкінці червня делегати ПАРЄ повернули її в організацію без обмежень і санкцій.    

Голова британської делегації в ПАРЄ приєднався до демаршу через повернення туди РФ

Як повідомлялося раніше, комітет ПА ОБСЄ схвалив резолюцію щодо мілітаризації Росією окупованого Криму, а також про небезпеку енергетичній безпеці Європи через будівництво “Північного потоку-2” та “Турецького потоку”. 

Відео Як зупинити тріумф Кремля в ПАРЄ: сім країн готують спільну резолюцію

Сім країн-членів ПАРЄ підготують спільну резолюцію щодо рішення організації повернути повноваження російській делегації. Про це розповів член сенату Польщі Станіслав Карчевський. Каже, його країна разом з трьома балтійськими державами, а також Словаччиною, Грузією та, власне, Україною, найближчим часом обговорять спільні кроки, як зупинити тріумф Кремля в ПАРЄ.  

Як зупинити тріумф Кремля в ПАРЄ: сім країн готують спільну резолюцію

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

26 червня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, згідно з якою відновила повноваження Російської Федерації в повному обсязі. За резолюцію без санкцій проти Росії віддали 116 голосів, 52 - проти, 15 - утрималися. У резолюції йдеться, що РФ порушила принципи Ради Європи, однак обмежилися лише п'ятьма вимогами.

Україна пропонувала розширити цей список новими порушенням у анексованому Криму і на окупованому Донбасі, але правки були відхилені.

Залиште свій коментар

Вибір редакції