Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Незаконна ДНР ухвалила "конституцію" та оголосила себе парламентською республікою з двома мовами

"Документом" передбачається приєднання республіки до іншої федеративної держави.

Незаконна "Донецька народна республіка" прийняла свою конституцію, в якій оголосила себе парламентською республікою з двома державними мовами.

Про це повідомляє прес-служба так званої "ДНР".

"Верховна рада ДНР - парламент республіки, є постійно чинним вищим і єдиним законодавчим (представницьким) органом державної влади ДНР", - йдеться у тексті "конституції", прийнятої так званою Верховною Радою ДНР 14 травня.

У документі сказано, що Верховна рада ДНР призначає голову ради міністрів та приймає рішення про його відставку. Також парламент формує раду міністрів, приймає рішення про її відставку, "за винятком таких рішень щодо міністра оборони ДНР, глави Служби безпеки і міністра внутрішніх справ".


Крім того, "конституцією" передбачається приєднання республіки до іншої федеративної держави.

"У разі приєднання ДНР до федеративної держави, ДНР стає рівноправним суб'єктом федеративної держави", - йдеться у ст. 55 так званого "основного закону ДНР".

Статус республіки визначається договором між федеративною державою і ДНР. Він може бути змінений за взаємною згодою між федеративною державою і ДНР у відповідності з федеральним конституційним законом.

"Територія ДНР на момент приєднання до федеративної держави визначається кордонами колишньої Донецької області в складі Республіки Україна", - наголошується у документі.


Вищий нормативний правовий акт встановлює дві державні мови республіки - російську і українську.

"У Донецькій Народній Республіці визнається принцип різноманіття культур, забезпечується їхній рівноправний розвиток і взаємозбагачення", - йдеться у тексті "конституції".

Вона також передбачає першість православ'я над іншими релігіями.

"У Донецькій народній республіці головною і пануючою вірою є Православна віра...", - йдеться у тексті.

Водночас, закон передбачає свободу віросповідання.

Як повідомлялося раніше, 12 травня "Донецька республіка" оголосила суверенітет і попросилася до Росії. Водночас, у Росії заявили, що нелегітимна "ДНР" не зверталася до них із проханням про приєднання

Залиште свій коментар

Вибір редакції