Незвично міцні рукостискання та поезія Шевченка в Раді: чим запам'ятається візит Столтенберга до України

Генсек НАТО говорив про повну підтримку та конкретні вияви допомоги для України.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг прилетів до України, аби висловити цілковиту підтримку нашій державі в її шляху до стандартів Альянсу. Хоча наразі наша держава не відповідає критеріям для членства і про заявку на вступ говорити зарано, Київ має план реформування війська та оборонного комплексу, деталі котрого обговорювали на засіданні комісії Україна-НАТО, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Від ранку урядовий квартал був в облозі поліцейських та бійців Нацгвардії: вулиці Лютеранська і Інститутська частково перекриті, прохід здійснювався за перепустками та паспортами, на дахах прилеглих до Адміністрації президента будинків чатували силовики. При зустрічі Єнс Столтенберг та Петро Порошенко не по-протокольному міцно потиснули один одному руки та плескали по плечах. Вигляд у генсека НАТО та президента України був виразно оптимістичний.

ВідеоКорупція та відсутність реформ можуть зачинити Україні двері в НАТО

Разом з очільником Альянсу до Києва приїхали всі представники країн НАТО. Нині їх 29, і Україна не проти стати ювілейним, тридцятим учасником. "Це не означає, що ми будемо негайно подавати аплікацію, заявку про членство. Абсолютно ні. Це означає, що нам треба вибудувати реальну програму реформ, програму нашої співпраці, активізувати наші зусилля для досягнення необхідних стандартів", - наголосив Порошенко.

Масштабні рішення на подібних виїзних засіданнях зазвичай не приймають. Мета зустрічі – надіслати сигнал для офіційного Києва, і сигнал підтримки Україна отримала. "Росія продовжує свої агресивні дії проти України, але НАТО і країни Альянсу стоять на вашому боці. Країни Альянсу не визнають і ніколи не визнають нелегітимної і незаконної анексії Криму Росією", - запевнив Столтенберг.

Фотогалерея Генсек НАТО у Раді цитував Шевченка та закликав позбутися "ракової пухлини корупції" (6 фото)

Учасники зустрічі дві години за зачиненими дверима обговорювали програму для України, за якою через три роки українське військо має досягти натівських стандартів і навчитися протистояти гібридній війні Росії, зокрема і в кіберпросторі. "Ми зараз надаємо Україні нове обладнання для урядових структур. Це дасть можливість з'ясувати, хто стоїть за нинішніми кібератаками, та в майбутньому допоможе відбивати напади хакерів", - сказав Столтенберг. "Кібератака – це елемент гібридної війни, і ми маємо інформацію, що нещодавня кібератака була організована Росією. Співпраця з НАТО мінімізує втрати від нападів у кіберпросторі", - вважає Порошенко.

В залі урядових засідань європейський прапор замінили натівським. Іноземні гості і тут говорять про відчинені двері НАТО, але також і про те, що зачинити їх можуть українська корупція та відсутність реформ. Прем'єр Володимир Гройсман скаржиться на російську агресію і те, що 16% ВВП економіка країни втрачає через війну.

Тим часом Столтенберг читає рядки Тараса Шевченка: "Та не однаково мені, як Україну злії люде присплять, лукаві, і в огні її, окраденую, збудять. Ох, не однаково мені". "Не однаково також і НАТО", - додає від себе генсек Альянсу. Столтенберг – перший керівник НАТО, який виступає в українському парламенті та зриває його оплески.

Також генеральний секретар відкрив новий офіс представництва НАТО в Україні та запевнив, що це – ще один крок до загальної безпеки. Тому "продовжувати, поглиблювати та зміцнювати" стосунки обидві сторони будуть і надалі.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар