Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ні капітуляції!". Сотні українців другий вечір поспіль вийшли на акції проти "формули Штайнмаєра"

У Києві пікетувальники з Майдану перейшли до Офісу президента.

Другий вечір поспіль у Києві та інших великих містах відбуваються акції-протести проти можливого запровадження "формули Штайнмаєра" на Донбасі, про що всі сторони домовилися під час переговорів у Мінську.

Зокрема, увечері 2 жовтня акція "Ні капітуляції!" розпочалася в столиці на Майдані Незалежності. Звідти приблизно до двох тисяч людей вирушили під стіни Офісу президента. Про це пише УНІАН.

Учасники протестів виступають проти вчорашнього схвалення українською владою "формули Штайнмаєра": президента Володимира Зеленського звинувачують у зраді національних інтересів і капітуляції перед Росією, зазначає Українська служба ВВС.

Загалом ситуація спокійна, на вулиці працює невелика кількість правоохоронців, проте помітно, що всередині Офісу президента їх перебуває значно більше, аніж на вулиці.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Відео Підписана угода за "формулою Штайнмаєра" не нова – раніше її пункти озвучував Порошенко

Її пункти озвучував тодішній глава української держави Петро Порошенко ще три роки тому, одразу після минулих переговорів у "нормандському форматі" в Берліні. Ті перемовини Порошенко оцінював схвально і перелічував такі самі позиції, які були узгоджені напередодні.    

Підписана угода за "формулою Штайнмаєра" не нова – раніше її пункти озвучував Порошенко

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції