Нідерланди можуть не лише провалити асоціацію України з ЄС, а й сприяти розвалу Євросоюзу

Дата публікації
Перегляди
8122
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нідерланди можуть не лише провалити асоціацію України з ЄС, а й сприяти розвалу Євросоюзу

Фото: Reuters

У ЄС побоюються, що до влади в Нідерландах після парламентських виборів прийдуть ультраправі.

Так склалося, що саме в Нідерландах зійшлися нині інтереси і світу, і України. Мало того, що Гаага, де Україна судиться з Росією, - це Нідерланди. Так у цій же країні визначають долю асоціації України з Євросоюзом. Вона не ратифікована й досі не діє саме через позицію голландців.

І є шанс, що може розвалити весь Європейський Союз, бо навряд чи хтось захоче переговорів із Брюсселем, якщо 15% голландських виборців можуть заблокувати те, за що проголосувало півмільярдне населення Європи. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Тому за тим, як у Нідерландах у середу обиратимуть свій парламент, із тривогою спостерігає не тільки Україна. Якщо там переможуть ультраправі, то цей новообраний парламент може запустити процес розпаду всього Євросоюзу.

ВИБОРИ ДО ПАРЛАМЕНТУ НІДЕРЛАНДІВ МОЖУТЬ ВПЛИНУТИ НА МАЙБУТНЄ УСЬОГО ЄВРОСОЮЗУ

Рік тому в Нідерландах на референдум щодо асоціації Україна-ЄС прийшла третина голландців. Багато експертів пояснювали – нічого особистого. Мешканці Нідерландів таким чином висловили протест політиці Євросоюзу. Минув рік. Угода про асоціацію досі повністю не ратифікована. А ЄС знову уважно стежить за тим, що відбувається у Нідерландах. Адже тут, у Нідерландах, можуть вибити ще одну цеглину із європейської фортеці.

Політиків у Брюсселі та інших столицях Європи змушує нервуватися "голландський Трамп". Так тут називають Герта Вілдерса, лідера ультраправої популістської "Партії свободи". І не тільки за зачіску. Його критикували, із нього кепкували. У грудні його навіть судили за прояви расизму. Аж раптом Вілдерс перетворився з аутсайдера на важковаговика.

"Схожі на наші рухи – у Франції, Німеччині, Австрії та Італії. Ми стали сильніші за останні роки, ще перед приходом Дональда Трампа до влади", - сказав лідер "Партії свободи" Герт Вілдерс.

ЛІДЕР ГОЛАНДСЬКИХ УЛЬТРАПРАВИХ ОБІЦЯЄ ЗАКРИТИ КОРДОНИ, ЗАБОРОНИТИ МЕЧЕТІ ТА ПОРУШИТИ ПИТАННЯ ПРО ВИХІД ІЗ ЄС

Вілдерс проти багатих і проти мігрантів. Серед його обіцянок – закрити кордони, заборонити мечеті та Коран, знизити пенсійний вік і поставити руба питання про вихід Нідерландів із Євросоюзу.

Тепер від його ідей так просто не відмахнутися. Навіть прем'єр, правоцентрист Рютте, написав відкритого листа про те, що мігранти мусять "поводитися добре", бо маргінальний колись Вілдерсон за рейтингом із ним майже зрівнявся.

Тим часом у лютому Нижня палата парламенту Нідерландів підтримала угоду про асоціацію України з ЄС. Але Верхня палата скаже останнє слово тільки після виборів. У разі тріумфу ультраправих сказати сенаторам "так" буде непросто. І це при тому, що Україна принесла королівству хоч невеличкий, але прибуток – це порахували на факультеті економіки Університету Амстердама – 200 мільйонів доларів до ВВП.

МОЖЛИВИЙ КАНДИДАТ НА ПОСТ ПРЕМ'ЄРА ОБІЦЯЄ ВИКИНУТИ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО РАТИФІКАЦІЮ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ З УКРАЇНОЮ У СМІТНИК

Але загрозу угоді про асоціацію становлять не тільки антиєвропейський популізм Вілдерса. Один із можливих кандидатів на пост прем'єра Ван Хаєрсма Бума заявив під час дебатів буквально наступне: якщо очолить уряд, він "викине" ратифікацію угоди "у смітник".

ВИБОРИ ДО ПАРЛАМЕНТУ НІДЕРЛАНДІВ МОЖУТЬ ВПЛИНУТИ НА МАЙБУТНЄ УСЬОГО ЄВРОСОЮЗУ

Загалом у бюлетенях буде 28 партій – усіх кольорів. Є навіть Партія пенсіонерів, і Партія захисників тварин. Приблизно половина потрапить у парламент. І це особливість нідерландської політики, яка може вберегти країну від параду ультраправих, налаштованих розвалити Євросоюз. А він тепер справді під загрозою і настільки, що руйнування угоди про асоціацію з Україною може бути для Брюсселя лише квіточками.

Голосування у Нідерландах перше в цілому ланцюжку виборів, що можуть перекроїти політичний ландшафт континенту.

Григорій Жигалов, "Радіо Свобода", спеціально для програми ТСН.Тиждень

Результати виборів до парламенту Нідерландів можуть змінити політичну ситуацію в Європі

Результати виборів до парламенту Нідерландів можуть змінити політичну ситуацію в Європі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8122
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація