Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ніхто до мене не звертався. Охендовський заявив, що його не просили "протягнути" Онищенка в депутати

Голова ЦВК прокоментував реєстрацію кандидатури Онищенка на дострокові вибори до ВР 2014 року.

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський заявив, що з приводу реєстрації кандитата в депутати Олександра Онищенка для участі у дострокових виборах до парламенту 2014 року до нього ніхто не звертався.

Про це Охендовський сказав перед допитом у НАБУ, коли його запитали про обставини реєстрації на виборах 2014 року скандального Онищенка, передає Українська правда.

"Ніхто до мене не звертався з приводу реєстрації кандидатом Онищенка. Коли він подавав повторно свої документи до ЦВК, він дійсно заходив до мене в кабінет. Ні на кого він не посилався, оскільки в цьому не було потреби", — заявив Охендовський.

За словами глави ЦВК, питання про розгляд документів Онищенка мало бути розглянуте у законні строки.

"Він просто сказав, що розуміє свою помилку при поданні первинних документів, подав новий комплект документів і спитав, коли можна очікувати на розгляд ого питання в ЦВК. Я відповів, що питання буде розглянуто у встановлений законом строк — не пізніше ніж на 5-й день після подання документів", — пояснив він.

Крім того, Охендовский сказав, що не надавав Онищенку жодної інформації щодо долі його документів, адже питання реєстрації розв'язується не головою ЦВК, а колегіально всім складом комісії. 

Додамо, що 16 вересня 2014 року ЦВК відмовилася реєструвати кандидатуру Онищенка. Так, комісія послалася на лист Держприкордонслужби, відповідно до якого регіонал перебував на території України 2011 та 2012 року менше 183 днів у кожному з відповідних річних періодів. Але відповідно до закону, кандидат у депутати повинен протягом останніх 5 років перебувати в Україні більшість днів щороку.

Онищенко, своєю чергою, оскаржив це рішення в суді, але йому відмовили. Згодом він повторно приніс документи до ЦВК, і тоді його зареєстрували кандидатом у депутати.

Відео Онищенко боровся з Яценюком не на чиєсь стороннє замовлення – Чорновол

Нагадаємо, раніше нардеп-утікач Олександр Онищенко, якого підозрюють у газових махінаціях, опублікував розмову начебто з Олесем Довгим, у якій обговорюють певні оборудки. Довгий підтвердив факти зустрічі з втікачем, але не підтвердив автентичність записів. Зазначимо, що Онищенко так і не оприлюднив жодного запису, який би підтверджував його заяви. 

До цього Онищенко розповів британському виданню The Independent, як "топили" Яценюка та про корупцію в оточенні Порошенка. Зокрема, відставка Арсенія Яценюка з посади прем'єр-міністра України була спланованою оточенням президента Петра Порошенка. Завданням було скомпрометувати його в ЗМІ, а також через постійні акції протестів. Медійна антикампанія тривала 10 місяців і щомісяця на неї витрачали 3 млн доларів. The Independent, яке наголошує, що перевірити достовірність заяв Онищенка не вдалося.

Онищенко також заявив, що передав компромат на Порошенка спецслужбам США. Мовляв, під час зустрічей записував розмови на диктофон, вбудований у наручний годинник.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко назвав брехнею заяви нардепа Олександра Онищенка про начебто існування компромату на главу української держави.

Залиште свій коментар

Вибір редакції