"Ніхто нічого не підписував": голова комітету ВР із зовнішньої політики розповів деталі "формули Штайнмаєра"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами Яременка, всі інші умови проведення виборів є предметом подальших перемовин.

Голова парламентського комітету із питань зовнішньої політики Богдан Яременко заявив, що підписанням "формули Штайнмаєра" Україна рухається до припинення війни на Донбасі, а умови проведення виборів стануть предметом подальших перемовин.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Нюанси - вчора ніхто нічого не підписував. Представник України в ТКГ Леонід Кучма письмово повідомив представника ОБСЄ М.Сайдіка про те, що Україну влаштовують формулювання, погоджені радниками глав держав Нормандського формату в Мінську 1 вересня 2019 року. Зміст формулювання неодноразово пояснював міністр закордонних справ України В.Пристайко - йдеться про порядок застосування рішень "про особливості...." до місцевих виборів в ОРДЛО на тимчасовій основі і на постійній після", - пояснив Яременко.

За його словами, усі умови проведення виборів стануть подальшим предметом перемовин, а відповідні закони ухвалюватиме лише Верховна Рада України.

Розумним людям однаково важливе розуміння загального напрямку і нюансів. Загальний напрямок - Україна рухається в...

Опубліковано Богданом Яременком Вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 жовтня у Києві відбулися дві акції протесту. Обидві мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра"

Відео Представники нормандської четвірки підтримують погодження "формули Штайнмаєра"

Результати зустрічі Тристоронньої контактної групи  вже привітали у німецькому МЗС. Очільник зовнішньополітичного відомства Гайко Маас у своїй заяві зазначив - такий крок відкриває двері для проведення саміту Нормандської четвірки та подальшого втілення Мінських угод.  

Представники нормандської четвірки підтримують погодження "формули Штайнмаєра"

Залиште свій коментар

Вибір редакції