Німецькі ЗМІ з'ясували, як ставляться ймовірні наступники Меркель до Путіна

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У грудні Ангелу Меркель змінять на посту партії ХДС.

У грудні на посаді голови політичної партії Християнсько-демократичний союз Ангелу Меркель найвірогідніше замінить Аннегрет Крамп-Каренбауер, Фрідріх Мерц або Єнс Шпан.

В матеріалі Deutshe Welle розповіли, як основні кандидати на посаду голови партії ставляться до Росії та Володимира Путіна.

Однією з основних претенденток на посаду є генеральна секретарка партії Аннегрет Крамп-Карренбауер. Досі все, що вона говорила про Росію, було повторенням позиції канцлерки.

Як зазначають у виданні, в майбутньому Крамп-Карренбауер вочевидь продовжить із застереженням ставитися до Путіна через анексію Криму та агресію РФ в Україні. Прогнозують, що загалом до теми Росії вона підходитиме як і Меркель.

Інший кандидат на посаду глави ХДС, екс-очільник фракції консерваторів у Бундестазі Фрідріх Мерц, припускають, оцінюватиме значення "квазідемократичної Росії" як другорядне.

"Як прихильник озброєння і друг НАТО він розглядає Росію як природного стратегічного супротивника, однак при цьому він також і дещо розуміє Путіна. Так, Мерц вважає Путіна справді серйозним ризиком для Заходу, але й зазначає, що Захід недостатньо зважав на чутливі для Росії аргументи", - пише видання.

Схожих думок дотримується і нинішній міністр охорони здоров'я Єнс Шпан. Він також виступає із західних, критичних щодо РФ, позицій, однак при цьому висловлюється жорсткіше за Мерца.

"Подивіться на Росію або на ісламістський тероризм. У нашому регіоні стає небезпечніше", - говорив раніше Шпан.

Він неодноразово закидав фракціям Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) та "Лівим" у Бундестазі за прихильність до Путіна, однак не говорив, як, на його думку, мають складатись відносини з Росією.

Раніше Меркель повідомила, що покидає посаду голови партії "Християнсько-демократичний союз", яку очолювала від 2000 року.

Нагадаємо, у Німеччині підтримка "Християнсько-демократичного союзу" (ХДС) на чолі з канцлеркою Ангелою Меркель та Християнсько-соціального союзу впала до нового історичного мінімуму. Згідно з результатами опитування, наразі лише 24 відсотки респондентів підтримують блок сестринських партій ХДС/ХСС.

Останніми місяцями спостерігається тенденція до зниження підтримки партій "великої коаліції" у ФРН - ХДС/ХСС та СДПН. Проявляється вона і на земельному рівні. 14 жовтня в Баварії на виборах земельного парламенту ХСС не лише втратив абсолютну більшість, а й показав найгірший результат від 1950 року. А соціал-демократи взагалі опинилися на п'ятому місці. Це були перші регіональні вибори після формування навесні четвертого уряду канцлерки Ангели Меркель. Падіння популярності партій коаліції пов'язують у тому числі і з частими суперечками між партнерами. 

ВідеоКінець епохи: які наслідки матиме рішення Меркель піти з політики

Хтось сприйняв це, як грім серед ясного неба. Хтось давно це прогнозував. Але понеділкова заява в Берліні справді стала для всіх приголомшливою топ-новиною. Ангела Меркель не буде більше претендувати на посаду керівника Німеччини. Найвпливовіша жінка планети сказала, що не шукає жодної політичної пропозиції, а отже зовсім іде з політики.

Кінець епохи: які наслідки матиме рішення Меркель піти з політики

Залиште свій коментар

Вибір редакції