Німецький Siemens в обхід санкцій допоможе Кремлю забезпечити Крим електроенергією - ЗМІ

За даними ZN.UA, німецька корпорація продає Росії газотурбінні установки для анексованого півострова.

Газотурбінні установки (ГТУ) німецької корпорації Siemens можуть стати базовими для вирішення питання виробництва електроенергії в окупованому Криму. Про це йдеться в статті ZN.UA.

ГТУ Siemens SGT5-2000E зарекомендувала себе як надійний агрегат для генеруючих потужностей. Її широко використовують на електростанціях простого і комбінованого циклу. Потужність ГТУ в комбінованому циклі складає 253 МВт в одновальному варіанті і 512 МВт в двохвальному. ККД досягає 52,5 і 53,1% відповідно.

"Додатковою перевагою ГТУ є широкий діапазон палива для її роботи — від природного газу до важких нафтопродуктів, сирої нафти. Звичайно ж, газ є найкращим варіантом", - наголошується в статті.

Відповідно до "Інформації про розвиток і сучасний стан паливно-енергетичного комплексу Республіки Крим за 2014 рік", першочергову увагу окупаційна влада приділяє енергозабезпеченню великих міст Кримського півострова, насамперед Сімферополя і Севастополя. Тому здійснюються заходи з підвищення обсягів видобутку газу так званим ГУП РК "Чорноморнафтогаз" (колишня дочірня компанія НАК "Нафтогаз України" "Чорноморнафтогаз") на Одеському, Архангельському газових родовищах і Штормовому газоконденсатному родовищі.

"Саме газ і повинен стати основним ресурсом для виробництва електроенергії на півострові. Паралельно передбачається прокладання двох ниток газопроводу з території Росії через Керченську протоку, в чому зацікавлений як "Газпром", так і "Силові машини" з Siemens, оскільки висока ймовірність того, що саме їх газотурбінне обладнання замовить російський газовий монополіст", - йдеться в статті.

"Для розвитку інфраструктури "Кримського федерального округу" застосовуються стандартні тендерні процедури, де переможець призначається заздалегідь - не в Криму, і не так званою кримською владою", - зазначає видання.

За даними авторів матеріалу, влітку 2014 р. російська інжинірингова компанія "Технопромекспорт", що входить в структуру ДК "Ростех", була обрана головним підрядником будівництва нових енергоблоків ТЕС в Сімферополі і Севастополі.

Згідно з планом закупівлі компанії "Технопромекспорт" на 2015 рік, сума майже в 4,2 млрд рублів (близько млн дол.) передбачена на оплату поставок в Крим парогазових установок у комплекті з генераторами і допоміжним обладнанням. Кінцевими пунктами призначення устаткування є Сімферополь і Севастополь.

"Технопромекспорт" оголосив тендер на поставку турбін, генераторів та допоміжного обладнання для чотирьох ПГУ в серпні 2015 р., однак місцем призначення поставок в документах зазначено не Крим, а Тамань, де нібито збираються будувати потужну ТЕС.

"Насправді нова ТЕС на Тамані — це віртуальний проміжний пункт матеріально-технічної комплектації додаткових генеруючих потужностей для Криму. Все це для того, щоб вивести з-під санкційного удару німецьких друзів Путіна і Мордашова", - наголошується в статті.

Нагадаємо, 21 листопада, активісти, які блокували Крим, повідомили про сутички з силовиками неподалік від селища Чаплинка на Херсонщині. В результаті переговорів між силовиками та активістами обидві сторони відійшли від електроопор. Потім силовики змогли забезпечити ремонтні роботи заземлення ЛЕП. Після цього невідомі підірвали пошкоджені опори. Після події, президент РФ вирішив побудувати енергоміст, який дозволив би постачати електроенергію в окупований Крим, перший не витримав навантаження, другий заплановано запустити до кінця 2015 року. На даний момент, окупований Крим досі перебуває в режимі економії електроенергії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: