"Ніякої руки Москви тут немає": Лукашенко прокоментував затримання українців у Білорусі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лукашенко заявив, що Україна порушила домовленість. 

Президент Білорусі Олександр Лукашенко прокоментував ситуацію із затриманнями українців в Білорусі, яких підозрюють у шпигунстві.

Про це повідомляють Новости Беларуси.

Лукашенко заявив, що Україна порушила домовленість. 

«Порошенко мені говорить, що йому скандал не потрібен. Я йому кажу: Петро Олексійович, він мені теж не потрібен. Я не буду тут показувати, що ми затримали українських шпигунів. Одні працювали під прикриттям дипломатів, інші – під прикриттям журналістів. Ми тихо вислали цього посольського працівника. Але якщо ви розпочнете розкручувати цю тему, кажу йому, то ми будемо змушені розкрити карти. Що сталося? Він викинув це в ЗМІ. Тоді я дав команду оприлюднити деякі факти в медіа, щоб ви розуміли, що ми не нагнітаємо обстановку у стосунках з Україною. Ми показали, і людина зізналася, де працювала. Я знаю, як працюють агенти під прикриттям... Я не перший рік президентом. Вони порушили нашу домовленість. І ніякої руки Москви тут немає», - зазначив Лукашенко.

Як повідомлялося, у Білорусі затримали кореспондента "Українське радіо - ua:суспільне" Павла Шаройка, про це заявив голова Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія. За словами дружини затриманого, це сталося ще 25 жовтня, а перед затриманням були проведені обшуки. Глава комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар назвала події в Білорусі "типовим російським стилем", котрий "зайвий раз доказує, що на території Білорусі працюють спецслужби і Російської Федерації, і їхні спецслужби мають прямі контакти з РФ".

ВідеоКиїв вислав першого секретаря посольства Білорусі через затримання у Мінську Павла Шаройка

Близько двох тижнів Павло Шаройко не виходив на зв'язок, всі спроби редакції додзвонитися до нього і його родичів не давали результату, залишалися без відповіді повідомлення редакції. 

Пізніше білоруські спецслужби затримали ще одного громадянина України, який виїхав до Мінська у відрядження. За словами представника підприємства ПАТ "Завод обважнювачів", що у Донецькій області, директор заводу Олександр Скиба прибув до Мінська ще 15 листопада на переговори з місцевим тракторним заводом, де його було затримано.

Залиште свій коментар

Вибір редакції