"Нормандська четвірка" домовилася про створення дорожньої карти Мінських угод - Порошенко

Президент України розповів про підсумки зустрічі у Берліні.

Лідери країн "нормандської четвірки" домовилися про створення дорожньої карти виконання усіх пунктів Мінських угод.

Про це за підсумками зустрічі у Берліні повідомив президент України Петро Порошенко.

За його словами, міністри закордонних справ України, Росії, Франції та Німечини мають затвердити основу проекту цього документу до кінця листопада. На зустрічі у Берліні було завдано основні напрямки, які ця дорожня карта має містити.

"Ми маємо розробити і затвердити дорожню робочу карту. Українська позиція спочатку була підтримана нашими німецькими та французькими колегами, і на сьогоднішній день німецькі та французькі пропозиції щодо дорожньої карти були затверджені нормандським форматом", - сказав Порошенко.

За словами президента України, левову частину переговорів – майже чотири години – займало обговорення безпекових питань.

"Чітко було наголошено, що усі складові безпекових питань є частиною дорожньої карти і плану імплементації.  Мається на увазі і виведення іноземних військ, і безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до всієї окупованої території. Домовилися також, що ніхто не буде перешкоджати діяльності ОБСЄ і при проведенні підготовки до майбутніх місцевих виборів, коли безпекові умови дадуть нам можливість проводити ці вибори", - сказав Порошенко.

Глава української держави зазначив, що зараз буде зроблена спроба запровадити озброєну поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі, яка буде забезпечувати безпеку як під час місцевих виборів, так і у перехідний період. Порошенко переконує, що російська сторона також підтримала ідею про поліцейську місію ОБСЄ.

"Було окремо обговорені питання підготовки до виборів, і домовилися продовжити на рівні робочих груп розробку концепції майбутніх виборів і імплементації "формули Штайнмаєра". Позиція України полягає в тому, що усі іноземні збройні сили мають бути виведені з окупованих територій до проведення виборів", - сказав Порошенко.

Президент додав, що "нормандська четвірка" наголосила на всеохоплюючому і негайному припиненні вогню.

"Домовилися, що після завершення розведення військ на трьох попередніх ділянках, там мають бути встановлені постійно діючі моніторингові пости ОБСЄ, і після того почнуться переговори по наступних чотирьох місцях для розведення сил. Українська сторона наполягала, щоб серед цих чотирьох пунктів обов'язково було присутнє Дебальцеве", - сказав Петро Порошенко.

За словами презилента, під час зустрічі у Берліні також було наголошено, що жодної альтернативи "нормандському формату" немає.

ВідеоПереговори учасників "нормандської четвірки" пішли не за сценарієм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: