"Нормандська четвірка" домовилася про створення дорожньої карти Мінських угод - Порошенко

Президент України розповів про підсумки зустрічі у Берліні.

Лідери країн "нормандської четвірки" домовилися про створення дорожньої карти виконання усіх пунктів Мінських угод.

Про це за підсумками зустрічі у Берліні повідомив президент України Петро Порошенко.

За його словами, міністри закордонних справ України, Росії, Франції та Німечини мають затвердити основу проекту цього документу до кінця листопада. На зустрічі у Берліні було завдано основні напрямки, які ця дорожня карта має містити.

"Ми маємо розробити і затвердити дорожню робочу карту. Українська позиція спочатку була підтримана нашими німецькими та французькими колегами, і на сьогоднішній день німецькі та французькі пропозиції щодо дорожньої карти були затверджені нормандським форматом", - сказав Порошенко.

За словами президента України, левову частину переговорів – майже чотири години – займало обговорення безпекових питань.

"Чітко було наголошено, що усі складові безпекових питань є частиною дорожньої карти і плану імплементації.  Мається на увазі і виведення іноземних військ, і безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до всієї окупованої території. Домовилися також, що ніхто не буде перешкоджати діяльності ОБСЄ і при проведенні підготовки до майбутніх місцевих виборів, коли безпекові умови дадуть нам можливість проводити ці вибори", - сказав Порошенко.

Глава української держави зазначив, що зараз буде зроблена спроба запровадити озброєну поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі, яка буде забезпечувати безпеку як під час місцевих виборів, так і у перехідний період. Порошенко переконує, що російська сторона також підтримала ідею про поліцейську місію ОБСЄ.

"Було окремо обговорені питання підготовки до виборів, і домовилися продовжити на рівні робочих груп розробку концепції майбутніх виборів і імплементації "формули Штайнмаєра". Позиція України полягає в тому, що усі іноземні збройні сили мають бути виведені з окупованих територій до проведення виборів", - сказав Порошенко.

Президент додав, що "нормандська четвірка" наголосила на всеохоплюючому і негайному припиненні вогню.

"Домовилися, що після завершення розведення військ на трьох попередніх ділянках, там мають бути встановлені постійно діючі моніторингові пости ОБСЄ, і після того почнуться переговори по наступних чотирьох місцях для розведення сил. Українська сторона наполягала, щоб серед цих чотирьох пунктів обов'язково було присутнє Дебальцеве", - сказав Петро Порошенко.

За словами презилента, під час зустрічі у Берліні також було наголошено, що жодної альтернативи "нормандському формату" немає.

Переговори учасників "нормандської четвірки" пішли не за сценарієм

Спочатку повідомили, що переговори завершилися. Проте згодом виявилося, що переговори не завершилися, а це була лише пауза і вони знову продовжилися.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: