Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нормандська четвірка" вперше предметно обговорила миротворців і звільнення політв'язнів - Клімкін

Міністр назвав "корисною місією" переговори у Берліні,

Під час зустрічі міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки" 11 червня у Берліні сторони вперше торкнулися питання звільнення українських політичних в'язнів, які утримуються у російських тюрмах. Окрім того, переговорники предметно обговорили миротворчу місію ООН на Донбасі.

Про це розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін, виступаючи на  брифінгу після зустрічі "нормандської четвірки", передає УНІАН.

ВідеоВперше за останні 16 місяців у Берліні відбудеться зустріч у "нормандському форматі"

Вперше за останні 16 місяців у Берліні збираються очільники МЗС чотирьох країн – Німеччини, Франції, України та Росії. У Німеччині очікують складних переговорів – про це в інтерв’ю газеті "Більд" заявив тамтешній міністр закордонних справ - Гайко Маас. Мають підняти, зокрема, питання про розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН. Сам дипломат – місію підтримує.

Вперше за останні 16 місяців у Берліні відбудеться зустріч у "нормандському форматі"

"Це була дискусія (з питань), які ніколи не дискутувалися у "нормандському форматі". Ми ніколи не говорили про політичних в'язнів взагалі, не тільки заручників, ми ніколи предметно, щонайменше, не обговорювали миротворчу місію, щодо чіткого визначення, в чому полягає різниця в наших позиціях", - сказав міністр.

Клімкін назвав "корисною місією" переговори у Берліні, але для досягнення конкретного результату, за його словами, потрібні подальші дискусії.

"Щодо досягнення домовленості, ми домовилися, що будемо працювати далі, будемо працювати в різних форматах, в тому числі відбудеться зустріч на рівні політичних директорів, і потім ми будемо дивитися, чи буде потрібна ще одна міністерська зустріч", - розповів голова МЗС України.

Нагадаємо, 1 червня голова МЗС Німеччини Гайко Маас на спільній прес-конференції з українським колегою Павлом Клімкіним у Маріуполі анонсував проведення 11 червня зустрічі міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, Росії та України. Переговори у "нормандському форматі" 11 червня стали першими після 16-місячної перерви. Остання зустріч у "нормандському" форматі на рівні міністрів відбулася у лютому 2017 року. У травні глави держав та урядів з "нормандської четвірки" зустрілися у німецькому Аахені втрьох. Тоді під час зустрічі президентів України та Франції Петра Порошенка та Еммануеля Макрона, а також канцлерки Німеччини Анґели Меркель не було представника Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції