Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Норвегія виступає за вибори на Донбасі після виведення військ РФ

Бренде переконаний, що Кремль підтримує конфлікт на Сході України.

Норвегія виступає за повне виведення військ Росії з території окупованих районів Луганської та Донецької областей.

Про це під час спільного брифінгу у Києві з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним заявив глава МЗС Норвегії Бьорге Бренде, пише УНІАН.

"Ми не повинні піддаватися впливу аргументів про те, що угоди "Мінськ-1" і "Мінськ-2" стосуються одного питання: лише проведення виборів на Донбасі і збільшення повноважень місцевої влади. В угодах "Мінськ-1" і "Мінськ-2" йдеться про виведення російських військ, про виведення російської військової техніки, про припинення надання фінансової допомоги найманцям", - заявив норвезький міністр.

"Чи має ОБСЄ повний доступ на Донбасі? Чи має Україна повний контроль над своїм кордоном на Донбасі? Я вважаю, що ми знаємо відповідь на ці запитання, і я повністю дотримуюся однієї думки з міністром Клімкіним про те, що правильно буде проводити вибори на Донбасі та надавати більше можливостей для самоврядування місцевій владі, але дійсно все це має відбутися тільки після виконання всіх інших умов, записаних у "Мінську-1" і "Мінську-2"", - заявив глава МЗС Норвегії, додавши, що очікує від українського парламенту ухвалення законів одразу після виконання сторонами всіх інших умов, записаних в угодах.

"Але ідея проведення виборів Україною в тій частині країни, де і досі перебувають іноземні війська, - я повністю погоджуюся з тими, хто вважає, що це не на часі", - наголосив норвезький міністр.

Як раніше заявив представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма, головна причина невиконання Мінських угодсуперечності у питанні послідовності виконання протоколів між РФ і бойовиками з одного боку та представниками України з іншого.

Залиште свій коментар

Вибір редакції