Нова амбітна мета Байдена: США хочуть вдвічі скоротити шкідливі викиди до 2030 року

Нова амбітна мета Байдена: США хочуть вдвічі скоротити шкідливі викиди до 2030 року

Фото: Associated Press

Сьогодні президент США оголосить про свій новий план на віртуальному Лідерському саміті з питань клімату.

США до 2030 року зменшать викиди парникових газів в атмосферу на 50-52% порівняно з рівнем 2005. Це подвоює їхній попередній план.

Про свою амбітну мету президент США Джо Байден заявить сьогодні на віртуальному саміті 40 лідерів з питань клімату, повідомляє пресслужба Білого дому. 

"Заява — зроблена під час Саміту лідерів з питань клімату, яке президент Байден проводить, щоб кинути виклик світові щодо збільшення амбіцій у боротьбі зі зміною клімату — є частиною питань з відновлення, на якому фокусується президент, щоб створити мільйони добре оплачуваних робочих місць, забезпечити економічну конкурентоспроможність, сприяти екологічній справедливості та покращити здоров'я та безпеку громад у всій Америці", - йдеться в повідомленні Білого дому. 

Але існує певний скептицизм щодо здатності США досягти своєї нової мети, враховуючи роздріблений характер американської політики, пише BBC. Водночас для багатьох вчених зниження викидів на 50% є приємним сюрпризом.

"Байден зустрів момент і актуальність, які вимагає кліматична криза. Ця мета узгоджується з тим, що, на думку науки, необхідне для того, щоб поставити світ на шлях безпечнішого клімату, і вивести США на перше місце серед світових лідерів щодо кліматичних амбіцій", - сказав Натаніель Кеохане з Фонду захисту довкілля США.

Американці сподіваються, що їхній новий план заохотить Китай, Індію та інших рухатися далі в цьому питанні до вирішальної зустрічі на конференції ООН-2021 з питань зміни клімату (COP26), яка відбудеться в листопаді в Глазго.

Нагадаємо, що Китай, який є найбільшим джерелом шкідливих викидів, до 2030 року скоротить викиди на 65% порівняно з рівнем 2005 року. Про це заявив очільник КНР Сі Цзіньпін. Водночас до 2060 року країна хоче досягти чистого нульового викиду. 

Саміт з питань клімату відбувається 22-23 квітня. Він стане першими великими переговорами щодо клімату нової адміністрації президента США. До слова, захід приурочать до майбутньої заяви влади про модернізацію економіки Сполучених Штатів з метою зниження викидів в атмосферу. Участь у саміті беруть понад 40 країн світу, які найбільше потерпіли від глобальної зміни клімату.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Як змінюється клімат
Наступна публікація