Нова прем'єр-міністерка Молдови погрожує екстрадицією політикам, які втекли з країни

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Майя Санду хоче повернути зокрема лідера колишньої керівної партії.

Прем'єр-міністерка Молдови Майя Санду пригрозила екстрадицією політикам, які останнім часом покинули країну.

Про це пише місцеве видання point.md.

Санду пообіцяла, що не дозволить "спокійно жити", адже "на світі не так багато місць, де вони зможуть сховатися".

"Очевидно, що є ймовірність їхньої спроби взяти реванш, вони можуть повернутися і спробувати відновити свої сили, але їм буде дуже складно, адже громадяни відчули смак свободи, і я впевнена, що ми ніколи не дозволимо нікому робити те, що зробив Плахотнюк", - зазначила вона та додала, що вони прийдуть до того, що в країні буде незалежна прокуратура, яка буде вимагати їхньої екстрадиції і покарання.

Нагадаємо, що  після відставки контрольованого олігархом Владом Плахотнюком уряду Молдови в аеропорту Кишинева помітили щонайменше п'ять приватних літаків. В аеропорту приземлилися два літаки з Туреччини, один з Києва, а звідки ще два – невідомо. Згодом один з них вилетів до Одеси, другий – до московського Шереметьєво, третій – до київського аеропорту "Жуляни". Голова Демократичної партії, якого раніше називали "фактичним керівником Молдови" Влад Плахотнюк теж залишив країну.

Як повідомлялося, ситуація в Молдові погіршилася 8 червня – саме тоді спливав строк для формування уряду. В останній момент депутати домовилися про коаліцію, призначили спікера і прем'єра, але Конституційний суд Молдови визнав недійсним новий уряд та відсторонив чинного президента Ігоря Додона від влади. Виконувачем обов'язків президента став колишній прем'єр-міністр Павел Філіп. Політик одразу оголосив про розпуск парламенту та призначив перевибори.

Однак парламент Молдови визнав незаконними всі рішення Конституційного суду і оголосив поза законом уряд Філіпа і Демократичну партію, головою парламентської фракції якої він є.

9 червня Європейський Союз визнав законним новий уряд Молдови та висловив готовність до співпраці з ним.

Залиште свій коментар

Вибір редакції