Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нові обличчя: українці розповіли, кого бачать наступним президентом країни

Порошенко стрімко втрачає рейтинг серед громадян.

Більшість опитаних соціологічною групою "Рейтинг" українців очікують від наступного президента припинення війни на Донбасі та посилення боротьби з корупцією.

38% українців очікують від нового президента відродження промисловості, майже чверть – підвищення якості медицини та соціальних стандартів, 16% – зменшення впливу олігархів на політику, 11% – відродження аграрного сектору, 7% – стимулювання розвитку бізнесу.

ВідеоСоціологічна група "Рейтинг" дослідила, кого обрали б українці на президентських виборах

Фахівці вивчили настрої наших співвітчизників, опитавши шість тисяч людей в усіх регіонах країни. Наразі лідером президентського рейтингу залишається Юлія Тимошенко, а чинний глава держави Петро Порошенко випав із першої п'ятірки.

Соціологічна група "Рейтинг" дослідила, кого обрали б українці на президентських виборах

У групі стверджують, що найвищим рівнем довіри серед громадян користуються нові обличчя. Святославу Вакарчуку довіряють 33% опитаних, не довіряють – 47%, Володимиру Зеленському довіряють 32%, не довіряють – 50%.

Рейтинг
Рейтинг

З теперішніх політиків у президентському рейтингу серед тих, то має намір голосувати і визначився з вибором, лідирує очільниця  "Батьківщини" Юлія Тимошенко (14%), за якою йде колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко (11%). Чинний глава держави Петро Порошенко може отримати 9%, як і лідер фракції "Опозиційного блоку" у парламенті Юрій Бойко і співак Святослав Вакарчук. Шоумен Володимир Зеленський і радикал Олег Ляшко мають по 8%, нардеп Вадим Рабінович – 6%.

рейтинг

"Слід зазначити, що прихильники "нових" кандидатів, за умови неучасті свого фаворита, швидше схильні голосувати за "нові обличчя", аніж за особистостей, які вже давно присутні в українській політиці – щонайменше третина прихильників Вакарчука можуть проголосувати за Зеленського", - стверджують соціологи.

Партійний рейтинг очолює "Батьківщина". Цю політичну силу серед тих, збирається голосувати і визначився з вибором, підтримують 16%. Громадянська позиція Гриценка, Опозиційний блок набирають по 10%, партія "Слуга народу" Зеленського – 9%, партія "За життя", Радикальна партія, БПП Солідарність – по 8%, Самопоміч – 5%. Найближчі до подолання прохідного бар’єру партії Свобода (4%), Аграрна партія (3%) та УКРОП (2%).

"Незважаючи на ціннісні зрушення у суспільстві, на фоні кризових явищ у економіці та політиці, поступово зростає запит на необхідність наведення порядку, навіть якщо для цього доведеться піти на обмеження демократичних принципів та свобод. Такий розвиток подій підтримують 70% опитаних (минулого року їх було 63%). За збільшення свободи, демократії за відсутності порядку – лише 15% (у 2017 році – 22%). Запит на порядок найвищий серед найстарших, найбідніших та громадян з нижчим рівнем освіти. Водночас навіть у середовищі наймолодших, найзаможніших та опитаних з високим рівнем освіти частка тих, хто виступає за порядок – не менше 60%", - наголошується у дослідженні.

Поступово змінюється ставлення до корупції як до явища загалом. Поступово збільшується кількість тих, хто вважає, що корупція – це хвороба, яка заважає розвиватися українському суспільству (55%) та зменшується частка тих, хто переконаний, що це механізм, без якого не може існувати наше суспільство (39%). Водночас найбільше прихильників останньої тези спостерігається серед наймолодших (до 40 років), найосвіченіших та забезпечених респондентів. Серед тих, хто особисто давав хабарі протягом останнього року, так вважають, майже половина опитаних (47%). Також третина серед них виправдовують хабарництво з особистою метою.

Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 6000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,5%. Терміни проведення: 10-22 квітня 2018 р.

Залиште свій коментар

Вибір редакції