Новими кадровими змінами Путін переходить до прямого управління Донбасом - експерт

Кремль планує взяти питання так званих "ДНР" та "ЛНР" під власний контроль.

Призначенням Бориса Гризлова представляти РФ у тристоронній Контактній групі та зміною "куратора Кремля" у так званих "ЛНР/ДНР" з Владислава Суркова на Дмитра Козака Путін намагається перейти до прямого управління Донбасом.

Про це у статті для Newsweek заявив експерт Atlantic Council Андерс Аслунд, пише InoPressa.

На думку Аслунда, кадрові зміни у питанні Східної частини України демонструють, що "Кремль взяв це питання під свій прямий контроль" та остаточно відмовився від проекту "Новоросія".

"26 грудня російський президент Володимир Путін призначив одного зі своїх близьких, довірених помічників, Бориса Гризлова, представником РФ у тристоронній Контактній групі з врегулювання ситуації в Україні. У жовтні Кремль змінив управління окупованим Донбасом, хоча це не отримало публічного розголосу.  Управління перейшло від російської президентської адміністрації до російського уряду. Особистого помічника Путіна Владислава Суркова змінив заступник голови уряду Дмитро Козак", - пояснив експерт.

За словами Аслунда, Сурков керував "новоросійським проектом", а Козак відповідає за регіональний розвиток.

"Передавання справ Козаку та Гризлову, без сумніву, є важливою віхою. Призначення Козака означає, що Росія завершила активну військову фазу і перейшла до довготривалого управління замороженими конфліктами", - пояснив експерт.

Втім, на думку Аслунда, цікавішим є призначення Гризлова, оскільки він, "на відміну від свого попередника, може вести переговори як уповноважений Кремля".

"Він представляв Путіна на переговорах за круглим столом, які призвели до врегулювання ситуації після "помаранчевої революції" з повторними виборами в грудні 2004 року. Якщо Путін доручив Гризлову піти на значні поступки Україні тоді, він може бути готовий зробити це знову", - пояснив експерт.

Втім, Аслунд не бачить  жодних перспектив для Росії у продовженні війни на окупованому Донбасі.

"Російська війна на Донбасі не була ні маленькою, ні переможною, так що краще, що може зробити Кремль - це забути про неї", - припускає він .

Нагадаємо, що Путін знову заговорив про обов'язок РФ, яка не може "віддати на поталу націоналістам" населення Донбасу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: