Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент прийняв у послів вірчі грамоти.

До України прибули працювати нові посли Євросоюзу, Швеції, Швейцарії, Грузії та Мексики. Вони передали вірчі грамоти президенту Володимиру Зеленському.

Зокрема, послами в Україні стали: Тобіас Тиберг (Королівство Швеція), Клод Вітольд (Швейцарська Конфедерація), Теймураз Шарашенідзе (Грузія), Ольга Беатріс Гарсія Гійен (Мексиканські Сполучені Штати), Матті Маасікас (Європейський Союз).

ПЛАНИ УКРАЇНИ ЩОДО СПІВПРАЦІ З КРАЇНАМИ

Президент подякував послам за співпрацю між країнами, підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, допомогу в питанні Донбасу. Також окреслили плани співпраці.

Євросоюз. Відзначено важливий внесок ЄС у процес реформування Української держави. Президент наголосив, що європейська інтеграція та ефективне виконання Угоди про асоціацію з ЄС є стратегічним пріоритетом для України. Відзначено готовність країни працювати над подальшим поглибленням секторальної інтеграції з ЄС у сферах енергетики, цифрової економіки, митної співпраці, сприяння торгівлі, а також юстиції та внутрішніх справ. Українська сторона очікує, що питання співпраці з Україною буде серед пріоритетів нового керівництва Європейської ради та Європейської комісії. Зеленський наголосив на необхідності збереження солідарної позиції ЄС на підтримку України у протидії російській агресії.

Швеція. Українська сторона очікує на підтримку з боку Швеції проєктів, спрямованих на підвищення енергоефективності, покращення стану довкілля, впровадження переробки відходів в Україні.

Швейцарія. У пріоритеті - розбудова двосторонньої співпраці у торговельно-економічній та інвестиційній сферах. 2021 року в Швейцарії запланована Міжнародна конференція щодо реформ в Україні. Зеленський поновив запрошення федеральному президенту Швейцарії здійснити візит до України.

Грузія. Було підкреслено важливість продовження конструктивної взаємодії в рамках міжнародних організацій та координації спільних зусиль на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції України й Грузії. Окрему увагу було приділено підготовці заходів на високому рівні у рамках головування України в Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ у 2019 році.

Мексика. Президент із послом обговорили поточний стан і перспективи двосторонньої співпраці між країнами, заходи з активізації політичного діалогу, взаємодію у рамках міжнародних організацій, розвиток співпраці у торговельно-економічній та інших сферах. Окремо було приділено увагу перспективам встановлення безвізового режиму між Україною та Мексикою.

Нагадаємо, Канада також призначила нового посла в Україні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції