Новий "Мінськ": Лукашенко пропонує налагодити стосунки між ЄС і РФ

В ЄС виявилися не проти такої пропозиції.

Країни ЄС готові обговорити ініціативу президента Білорусії Олександра Лукашенка про запуск "мінського процесу" для можливого подальшого поліпшення стосунків з РФ.

Про це заявила глава представництва ЄС у Білорусії Андреа Вікторин, - інформує Інтерфакс.

"Щойно ми отримаємо більше інформації, усі 28 країн-членів ЄС обговорять цю ініціативу і приймуть рішення", - зауважила Вікторін.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь стурбована наростаючим антагонізмом між ЄС та РФ. Тому він запропонував запустити миротворчий "мінський процес" для врегулювання відносин між Сходом і Заходом. За словами Лукашенка, ідея висувається виходячи з позитивного ефекту проведених в Мінську заходів "нормандського формату". Лукашенко запропонував розглянути можливість проведення зустрічі ключових міжнародних експертів в Мінську для обміну думками щодо врегулювання відносин між Сходом і Заходом.

"Ми маємо спрацювати на випередження, а не плентатися потім у хвості подій, якщо раптом щось станеться, як це було з Україною", - резюмував Лукашенко.

Нагадаємо, що Лукашенко спантеличений потоком нелегальної зброї з України. "Нам з Україною 1,2 тисячі кілометрів доводиться закривати кордон грудьми, тому що потоком іде зброя, вибухівка... Ми вже затримуємо їх не тільки на кордоні, а й на залізничному вокзалі", - сказав він.

Натомість у Держприкордонслужбі України ці заяви вже спростували. "Заяви президента сусідньої держави я не можу коментувати, але ніяких потоків зброї чи заборонених речей на українсько-білоруському кордоні ми не спостерігаємо. Більше того, ці слова не підтверджуються і статистикою, яку ми отримуємо від наших колег з Білорусі в рамках обміну інформацією", - заявив помічник голови служби Олег Слободян.

Олександр Лукашенко оголосив про готовність взяти під охорону українсько-російський кордон

Президент Білорусі готовий особисто взяти під охорону кордон та провести чесні вибори на Донбасі - про це він заявив журналістам на щорічній прес-конференції. Лукашенко визнав, що війна між сусідніми країнами всіх уже втомила. Та він може навести на лінії зіткнення порядок. Білоруський президент сказав, що натякав про це Путіну, але відповіді не почув.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: