Новий сайт Ради поділить депутатів за статтю, віком і фракціями

Дата публікації
Перегляди
2759
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Новий сайт Ради поділить депутатів за статтю, віком і фракціями

Оновлений сайт Ради порадує любителів поритися в статистиці парламентаріїв

Тепер будь-який українець зможе дізнатися головну інформацію про народних обранців.

Оновлений сайт Верховної Ради (iportal.rada.gov.ua) все ще працює в тестовому режимі, хоча його обіцяли повністю запустити ще в жовтні.

Як пише "Комсомольська правда" в Україні", старий сайт від нового відрізняється дизайном і пошуком. Його вдосконалили, та так, що парламентаріїв можна відшукати по дев'яти параметрам. П'ять з них основні: загальний список депутатів, у алфавітному порядку, депутати за фракціями, за партійними списками, по комітетах. А ще можна задати пошук парламентаріїв за гендерною ознакою - чоловік або жінка, і за віком.

Видання легко побачило, що в парламенті шостого скликання 36 жінок і 414 чоловіків, а також немає депутата молодше 27 років, але є 15 осіб віком до 34 років, а найбільш численна категорія нардепів - 132 людини - пенсіонери. Вони старше 60 років.

Такий поділ є у поляків - в Сеймі, а ось у російській Держдумі такого немає і близько - весь поділ тільки за алфавітом.

На новому сайті можна розглянути, як у сесійній залі розсаджені депутати. Для цього потрібно лише навести курсор мишки на парламентську місце, і "випаде" фотографія парламентарія, його ім'я, по батькові, а за кольором схематичного "крісла" стане зрозуміло, в якій фракції він перебуває.

"Новий сайт набагато швидший і більш зрозумілий для користувачів. На цьому майданчику планують вести хронологію розгляду законопроектів, будуть вказувати, скільки депутатів підтримали той чи інший документ", - розповіла заступник керівника парламентської прес-служби Ірина Кармелюк.

Як повідомлялося раніше, новообрані депутати Верховної Ради вже замислюються про розподіл місць в парламенті.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
2759
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація