Новий-старий президент: на виборах у Казахстані переміг Касим-Жомарт Токаєв

Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
1452
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Новий-старий президент: на виборах у Казахстані переміг Касим-Жомарт Токаєв

Фото: Associated Press

Чинний глава держави отримав 81,3% голосів виборців.

У Казахстані на позачергових президентських виборах перемогу отримав чинний глава держави Касим-Жомарт Токаєв.

Про це свідчать попередні дані Центральної виборчої комісії Казахстану.

За Токаєва пргоголосували понад 6,5 млн громадян і він набрав 81,3% голосів виборців. Найближчий конкурент Токаєва Жигулі Дайрабаєв отримав 3,42% голосів - його підтримали майже 272 тис. осіб. Інші кандидати набрали близько 2-3% голосів.

За даними міжнародного інституту регіональних досліджень "Відкрите суспільство", "проти всіх" проголосували 5,2% громадян. У голосуванні взяли участь 8 300 046 осіб. Явка виборців становила - 69,44%.

"Ця кампанія, безперечно, залишиться в нашій історії. Звичайно, ми чекаємо на офіційні підсумки виборів. Проте вже можна сказати, що народ висловив переконливу довіру мені як президенту і всім вам. Довіра народу - це найголовніша цінність. Ми маємо виправдати цю довіру народу. Тому від сьогоднішнього дня, 21 листопада, ми всі повинні приступити до роботи", - прокоментував Токаєв результати виборів.

До слова, після оголошення остаточних результатів виборів, Токаєв пробуде на посаді президента сім років. Втім, не зможе більше переобиратись. До слова, крісло президента він посів у червні 2019-го - під час позачергових виборів. Тоді він отримав 70,96 % голосів.

Нагадаємо, вибори у Казахстані відбулися через газові протести, які сталися у січні 2022-го. Згодм Токаєв оголосив про реформи, які включали правки до Конституції. У вересні чинний президент підписав указ про проведення позачергових виборів.

Читайте також: 

Протести не подіяли: в Казахстані переобрали президента

Протести не подіяли: в Казахстані переобрали президента

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1452
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація