Новорічне звернення президента України Петра Порошенка – відео, текст

Дата публікації
Новорічне звернення президента України Петра Порошенка – відео, текст

Новорічне звернення Порошенка записали біля Михайлівського собору в Києві / President.gov.ua

Глава держави звернувся до українців трьома мовами.

Новорічне телезвернення президента України Петра Порошенка  розпочинається відео з Майдану.

"Борітеся — поборете! Вам Бог помагає!", - цитує Тараса Шевченка активіст Майдану Сергій Нігоян, якого вбили на вулиці Грушевського в Києві 22 січня цього року.

Далі на відео – кадри Майдану, виступ "Океану Ельзи", прийняття Верховною Радою диктаторських "законів 16 січня", знущання "Беркутом" над козаком Михайлом Гаврилюком, криваві сутички в лютому цього року в центрі столиці, втеча Януковича, анексія Криму, криваві події 2 травня в Одесі, вибори та інавгурація президента Порошенка, бойові дії на Донбасі, знищений аеропорт у Донецьку, падіння Boeing на Донеччині (тоді через дії бойовиків загинули 297 людей), визволення міст і сіл Донбасу, розфарбована в кольори українського прапора зірка в центрі Москви, візит Порошенка в Канаду і США, повалення пам'ятників Леніну в Україні, ратифікація Угоди про асоціацію України з Євросоюзом 16 вересня, Марш миру в Москві, військовий парад на День Незалежності в Києві, новий уряд і нова Верховна Рада, визволення півтори сотні полонених українців, перемога боксера Володимира Кличка і зустріч українських воїнів-визволителів, які повернулися з війни додому. На останньому кадрі боєць АТО тримає на руках двох дівчаток.

"День за днем наша давня країна неначе народжувалася заново. Ми боролися за щасливе майбутнє, за цих двох чудових дівчаток і для всіх дітей України", - говорить президент України Петро Порошенко на фоні Михайлівського собору в Києві. Поруч із главою держави стоять бійці АТО, "кіборги", волонтери.

"Дорогі, рідні співвітчизники! Рік, що минає, був найважчим за останні сім десятиліть, із 45-го року. Лютий ворог зазіхнув на наші життя, територію, свободу, незалежність. Та вся країна, від малого до старого, стала на захист Батьківщини. Цю вітчизняну війну ми обов'язково виграємо, бо вона для нас справедлива. На нашому боці правда. З нами Бог, - продовжує президент. - Перш, ніж наповнити келихи, за мить до 12 ударів, які сповістять про Новий рік, і перед тим, як заспівати "Ще не вмерла", разом, усією країною вшануємо пам'ять воїнів, які віддали своє життя за Україну, і пам'ять мирних громадян, які загинули з вини агресора.

Я дякую кожному за внесок у захист країни. Пишаюся тим, що належу до такого великого європейського народу, як наш.

Гаслом минулого року стали слова "Єдина країна". Важкі випробування зміцнили нас. Як народ, ми стали нерозлий вода. Ще міцніше згуртувалися в політичну українську націю.

15-й рік не буде легким. Та я вірю, що в історію він увійде як рік старту глибинних реформ, які відкриють нам шлях до членства в Євросоюзі. Це наша мрія, яку ми разом втілимо в життя.

Сьогодні ж бажаю всім нам насамперед довгоочікуваного, тривалого миру.

Хай збудеться пророцтво Шевченка:

"І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син і буде мати,

І будуть люди на землі".

З Новим роком, дорогі співвітчизники! Миру, щастя вам, добра! З Новим роком, Україно!", - вітає президент Петро Порошенко.

Кілька фраз глава держави повторив кримськотатарською та російською мовами.

Відеозвернення ще близько 20:00 виклали на сайт президента, проте у поганій якості. Офіційно ж відео оприлюднили на українських телеканалах за десять хвилин до 1 січня 2015 року.

Новорічне звернення президента України Петра Порошенка

Новорічне звернення президента України Петра Порошенка
Наступна публікація