Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Няня депутатських дітей: журналісти дізналися, скільки коштує така робота і чому нардепи часто проти неї

Чимало з народних обранців принципово виступають за те, що діти мають виховуватися тільки в родині.

Кабмін вирішив, що кожна українська мама матиме право отримувати півтори тисячі гривень від держави на компенсацію послуг няні, якщо укладе з нею трудовий договір. Журналісти поцікавилися в народних депутатів, чи користуються вони послугами нянь у вихованні дітей і чи претендуватимуть на ці гроші, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"У нас нема няні, у нас є бабуся на пенсії. Бабуся набагато краща за няню", - запевнив Вілкул і додав, що вона не отримує зарплатні. На старше покоління звикла покладатися і Королевська. "Починаючи від мого першого сина, котрому вже 17 років, і сьогодні нашій Марії ще немає двох років – все повністю, починаючи з пологового будинку, піклування, контроль звершує моя мама. Ми вдома дуже не любимо, коли є хтось із нерідних", - пояснила вона.

ВідеоНардепи зізнались, скільки платять няням своїх дітей

ТСН розпитала нардепів, чи важко їм знайти няню і скільки грошей вони готові їм платити. То ж претендуватимуть вони на півтори тисячі компенсації, яку обіцяє батькам Кабмін чи надалі платитимуть няням гроші в конвертах?

Нардепи зізнались, скільки платять няням своїх дітей

Не дбає про няню для своїх шістьох дітей і їхній колега по опозиції Бойко. "Жодного разу не було. Ніяких нянь. Довірити іншій людині, яка не є членом сім’ї – це дуже погано", - вважає він. Дружині, за його словами, допомагають самі ж діти. "Старші діти ж виховують молодших. І от так по черзі. 25 років між старшим і молодшим", - пояснив депутат.

Натомість Білоцерківець визнає, що має досвід наймання на роботу нянь. "Дійсно, дружині допомагають. Я можу бути на роботі, і вона, і хтось має залишатися з дітьми", - зізнався він і додав, що сплачують за таку працю погодинно, але він навіть не знає розцінок, бо ті питання вирішує дружина. "Дружина ФОП, вона офіційно працює і вона в мене за це не бере гроші. Або я просто це не помічаю. Мені важко відповісти", - сказав депутат. Натомість Шахов свій бюджет на нянь знає і називає сходу – 250-300 доларів.

Не стала робити таємниці з цього і Гопко. "Коли я ще годувала малу, ще будучи активістом, мама тут в Маріїнському парку була з візочком, Софійкою маленькою, я вибігала і так годувала грудьми – і там познайомилася з бабцею, донька якої була перукарем. І так Олена стала нашею нянею, нашим другом сім’ї, ми досі дружимо, хоча Софія вже закінчила другий клас", - розповіла вона і додала, що коштувала ця послуга 30-40 гривень на годину. А от суму компенсації від уряду депутат називає мізерною. "За півтори тисячі гривень знайти няню – це просто нереально! Ви поставте себе на місце няні", - пояснила вона.

Кореспондент ТСН Дар’я Счастлива

Залиште свій коментар

Вибір редакції