Через рішення Конституційного суду щодо неможливості балотуватися в Раду по спискам і по мажоритарці опозиції доведеться заново переробляти списки своїх кандидатів.
Заборона одночасно балотуватися за партійним списком та в мажоритарному окрузі є переглядом компромісних рішень, йдеться в сюжеті ТСН.
Це рішення Конституційного суду вже друге, яке скасовує певні положення нового виборчого закону. Тож передвиборний шпагат для кандидатів у депутати скасовується - не можна однією ногою бути в партійному списку, а іншою у мажоритарному окрузі.
"Треба буде визначатися, хто йде у списку, а хто йде по мажоритарному округу. І ніяких запасних парашутом для деяких більше не буде", - зазначив депутат ПР Владислав Забарський.
Цей парашут відібрали у них - переконує опозиція. Тепер їхнім кандидатам буде важче.
"На складних округах ми би давали можливість депутату бути і в списку, і в мажоритарному окрузі. Вони вибили з нас цю можливість, і саме тому нам треба зараз повністю переформатувати всі списки об'єднаної опозиції", - каже лідер Фронту змін Арсеній Яценюк.
Скасування подвійного балотування не надає преференцій на виборах нікому, переконують в Партії регіонів. На думку опозиціонерів, закон про вибори поступово змінюють, щоб фальсифікувати результати перегонів.
"З ними взагалі не можна домовлятись, ви ж пам'ятаєте, як приймався цей закон – консенсусом, був компроміс", - нагадав бютівець Андрій Павловський.
Компроміс це одне, основний закон - інше. Регіонали запевняють , що про існування схожого рішення Конституційного суду про неможливості одночасного балотування за списком і в окрузі депутати один одного попереджали ще до голосування.
"І політикам урок в таких випадках – всі свої домовленості політичні укладати в межах конституції і законів України", - зазначив депутат ПР Юрій Мірошниченко.
Однак попотіти над списками і кандидатами доведеться в обох таборах. В комітеті виборців України кажуть, що найважче буде партіям на межі прохідного бар'єра.
"Зараз їм треба визначатись – або ховати свій політичний проект і іти на мажоритарку, боротись за своє депутатство, або все-таки вести партію з примарною надією на перемогу", - сказав голова Комітету виборців України Олександр Черненко.