Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Обама зронив сльозу, анонсуючи посилення контролю за зброєю в США

Ми – єдина країна в світі, де масове насильство проявляється з такою частотою - американський президент.

Президент США Барак Обама анонсував пакет заходів, покликаних скоротити число злочинів з використанням вогнепальної зброї. Ця проблема поділила американську громадськість на два табори.

Президент виступив у Білому домі, звинувативши законодавців, які так і не змогли прийняти більш жорсткі заходи з обмеження обігу зброї, незважаючи на хвилю масових вбивств. "Ми – єдина країна в світі, де масове насильство проявляється з такою частотою - американський президент", – сказав Обама, виступаючи в оточенні жертв недавніх нападів.

"Люди гинуть. І постійних вибачень за бездіяльність вже недостатньо, – сказав він. – Ось навіщо ми зібралися тут сьогодні: не щоб обговорювати останнє масове вбивство, а щоб запобігти такому".

Акти виконавчої влади, які анонсував президент, передбачають ліцензування більшої кількості продавців зброї і перевірки біографії більш широкого кола покупців.

Також планується посилення заходів, спрямованих на дотримання існуючих законів про обмеження обігу зброї, активізація програм по боротьбі з психіатричними відхиленнями і розширення досліджень в області технологій безпечного використання зброї. На очі президента навернулися сльози, коли він згадував про 20 дітей і шістьох дорослих, загиблих в 2012 році в результаті масового вбивства в початковій школі міста Ньютаун в Коннектикуті.

"Кожен раз, коли я думаю про цих дітей, я лютую", – сказав Обама, утираючи сльозу. Він також відкинув критику своїх противників, які вважають, що подібні заходи обмежують гарантоване конституцією право на зброю, заявивши, що це "не змова з метою відібрати у всіх зброю".

Залиште свій коментар

Вибір редакції