Обійшов Порошенка та Гриценка: Зеленський став другим у рейтингу можливих кандидатів у президенти

Дата публікації
Перегляди
28к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Обійшов Порошенка та Гриценка: Зеленський став другим у рейтингу можливих кандидатів у президенти

Фото: facebook.com/zelenskiy95

Жоден кандидат у президенти не набирає більше 10%.

Лідеркою електоральних прихильностей серед можливих кандидатів у президенти України залишається очільниця партії "Батківщина" Юлія Тимошенко — попередньо вона набирає 10%.

Про це свідчать дані дослідження компанії GfK Ukraine, здійсненого у липні 2018 року.

На другому місці з мінімальним розривом — шоумен Володимир Зеленський (7%), а трійку лідерів замикає співак Святослав Вакарчук (6%).

Четвертий у списку — політик Анатолій Гриценко (6%). Чинний президент України Петро Порошенко (5%) перебуває на п'ятій сходинці у рейтингу, розділяючи її з політиками Юрієм Бойком (5%) та Олегом Ляшком (5%).

"З 2007 року перед жодними виборами не було ситуації, коли жоден кандидат не набирає більше 10%, не бачила таких даних і за давніші періоди", - прокоментувала керівниця відділу соціально-політичних досліджень GfK Ukraine Інна Волосевич.

"Зараз маємо унікальний шанс для нових політичних лідерів, але часу для їх кампаній лишається дуже мало", — додала вона.

Серед можливих кандидатів у президенти Юлія Тимошенко лідирує в Центральному, Південному та Північному регіонах, на Заході лідирує Святослав Вакарчук, на Сході – Юрій Бойко, у Києві – Володимир Зеленський.

Основними факторами вибору кандидата є незадіяність у корупції, відсутність нечесно нажитого майна (44%) та налаштованість кандидата на зміну країни (43%).

Лідери президентського рейтингу були додані до низки запитань щодо вибору в другому турі виборів – опитування включало всі можливі пари кандидатів. Загалом через низькі рейтинги можливих кандидатів менше половини респондентів могли зробити вибір у запитаннях щодо вибору в другому турі.

"За їх відповідями Тимошенко виграє у всіх, крім Вакарчука, Зеленського та Гриценка; Порошенко програє всім; Ляшко програє всім, крім Порошенка та Бойка, з яким у них приблизно однакові рейтинги; Бойко програє всім, крім Порошенка та Ляшка. Що ж до Зеленського, Вакарчука та Гриценка, то вони не програють нікому, а різниця у їх рейтингах у другому турі статистично незначуща", — йдеться у прес-релізі дослідження.

Нагадаємо, згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) від 5 до 19 квітня 2018 року, лідером електоральних симпатій українців на посаду президента України є очільниця партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, за якою з деяким відривом ідуть лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко, лідер Радикальної партії Олег Ляшко і чинний президент Петро Порошенко.

Раніше опитування групи "Рейтинг" показало, що з теперішніх політиків у президентському рейтингу серед тих хто, то має намір голосувати і визначився з вибором, лідирує очільниця  "Батьківщини" Юлія Тимошенко (14%), за якою йде колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко (11%). Чинний глава держави Петро Порошенко може отримати 9%, як і лідер фракції "Опозиційного блоку" у парламенті Юрій Бойко і співак Святослав Вакарчук. Шоумен Володимир Зеленський і радикал Олег Ляшко мають по 8%, нардеп Вадим Рабінович – 6%. 

Порошенко має найбільший рейтинг недовіри українців

Порошенко має найбільший рейтинг недовіри українців

Наступна публікація