Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Обмін полоненими та розведення сил. Розгляд яких питань сьогодні очікується у Мінську

Сьогодні відбудеться зустріч Тристоронньої контактної групи.

Сьогодні, 27 листопада, у Мінську відбудуться переговори Тристоронньої контактної групи, які стануть останніми перед запланованою на 9 грудня зустрічі у Нормандському форматі, йдеться у ТСН.12:00.

Основне питання, яке обговорюватимуть сьогодні, - це звільнення полонених. Тим паче, що минулого разу гуманітарна підгрупа так і не зібралася, ні в день переговорів, ані в наступний.

Минулого разу перемовини відбувалися в режимі відеоконференції, адже через погану погоду не всі змогли долетіти. Однак зустрічі стосовно обміну полоненими так і не було. Проте учора представник України у підгрупі з гуманітарних питань Валерія Лутковська та координатор ОБСЄ Тоні Фріш зустрілися із рідними полонених українців. Родичі просили допомогти в комунікації із тими, хто сидить в тюрмах окупованого Донбасу. І звісно, благали повернути їх додому.

Відео Тристороння контактна група у Мінську обговорить питання звільнення українських в'язнів

У Мінську має відбутися чергова зустріч Тристоронньої контактної групи. Це – останнє засідання перед перемовинами у нормандському форматі, які заплановані на 9 грудня. Чи планують сьогодні ухвалити доленосні рішення – у сюжеті.  

Тристороння контактна група у Мінську обговорить питання звільнення українських в'язнів

Валерія Лутковська висловила сподівання, що ця зустріч вплине на сьогоднішні переговори у Мінську і питання обміну рухатиметься більш швидкими темпами. Тим паче, що тут у Мінську уже неодноразово анонсували підготовку до великого обміну. Однак точну кількість осіб, яких будуть обмінювати, поки не називають.

"Кількість підтверджених осіб постійно зростає, коли я починала в травні роботу, то було підтверджено 25 осіб, станом на сьогоднішній день їх більше 75. І тому говорити про цифри я дуже не люблю, бо цифри можуть змінюватись кожного дня", - прокоментувала Лутковська.

Окрім цього, важливим питанням на сьогодні є розведення сил. Українська сторона виконала усі зобов'язання, і напередодні місія ОБСЄ верифікувала завершення розведення сил та засобів у Золотому. Однак російські найманці намагаються провокувати українських військових, саме на ділянках розведення. Приміром, стріляють неподалік Петрівського, сподіваючись, що наші стрілятимуть у відповідь і поцілять у ділянку розведення.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Залиште свій коментар

Вибір редакції