Обов'язкове тестування на коронавірус та виплати медикам: над чим працювали сьогодні парламентарі

Обов'язкове тестування на коронавірус та виплати медикам: над чим працювали сьогодні парламентарі

Фото: Associated Press

Уперше від початку карантину засідання Верховної Ради вдалося зібрати на вимогу опозиції.

Тестування медиків, поліцейських та нацгвардії на коронавірус стане обов'язковим. Спроститися доступ до ПЛР-тестів має і для звичайних громадян. Окрім того, лікарі, які отримали інвалідність після перенесеного COVID-19, матимуть право на компенсацію у понад 600 тисяч гривень, а у разі смерті медика родина отримає страховку у півтора мільйона гривень. Такі рішення ухвалила Верховна Рада на позачерговому засіданні. Про це йдеться в сюжеті ТСН 19:30.

Уперше від початку карантину засідання Верховної Ради вдалося зібрати на вимогу опозиції. Для цього за парламентськими правилами достатньо назбирати 150 підписів народних депутатів. Втім, монокоаліція швидко оговталася та вирішила повернути ініціативу собі. І зареєструвала альтернативний законопроект. Тож, окрім робочих питань, у Верховній Раді сьогодні зокрема дискутували й про те, хто хитріший: влада чи опозиція.

За лічені хвилини після словесного батла, і "Солідарність", і "Слуги" і решта груп і фракцій одностайно проголосують за владний законопроект. Родинам лікарів, які померли від коронавірусу, виплатять страхові – по півтора мільйона гривень. Суперечка точилася довкола того, чи платити медикам, як заразилися на роботі. В опозиції казали "так" - по 200 тисяч кожному. У владі "так, але"- по 600, втім лише тим, хто отримав інвалідність.

"80% людей, захворівших на COVID-19, взагалі не відчувають або переносять це захворювання дуже легко, і саме тому взяли норму, що тільки якщо є ускладнення, які приводять до втрати працездатності. В світі є випадки. коли люди стають інвалідами по органам дихання, люди потім все життя мають з кисневим балончиком ходити", – каже нардеп від "Слуги народу" Михайло Радуцький.

"Офіційно ще в світі ніхто не отримав інвалідність від COVID-19. Тобто це фактично означає, що ніхто з медиків компенсацію не отримає. Тількі ті 19 родин, де медики вже загинули", – пояснює народний обранець від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

Медики, які через контакт з інфекційними хворими потрапили на самоізоляцію, відтепер платитимуть цілу зарплату - досі половину. Лікарі, поліцейські, Нацгвардія відтепер регулярно здаватимуть ПЛР-тести на короновірус. Доступнішими вони мають стати і для решти громадян. Депутати заборонили відмовляти будь-кому, хто має симптоми.

Тестування медиків, поліцейських та Нацгвардії на коронавірус стане обов'язковим

Тестування медиків, поліцейських та Нацгвардії на коронавірус стане обов'язковим

Те, що лікарні вже перевантажені тестуваннями і часто не встигають їх робити, не завадить, вірять депутати. А тим, кому тепер відмовлятимуть у тестах, радять звертатися до поліції.

Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація