Обрання членів Вищої ради правосуддя супроводжувалося перфоменсом із конями

Активісти вважають, що половина кандидатів не повинні взагалі бути суддями, не говорячи вже про керівні посади.

У Києві служителі Феміди обирають нових членів до Вищої ради правосуддя. Від самого ранку Жовтневий палац, де відбуваються вибори, пікетували активісти, котрі розгледіли серед претендентів корупціонерів і недоброчесних суддів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Біля палацу пікетувальники бігали в масках коней і роздавали листівки з прізвищами суддів, до яких є претензії. "Наш забіг символізує темних конячок-суддів, які біжать, щоби стати членами вищої кваліфікаційної комісії, вищої ради правосуддя. Наша вимога сьогодні, щоб з’їзд суддів не допустив проходження темних конячок", - пояснили активісти. Листівки судді брали неохоче та зізнавалися, що не довіряють активістам, які за останні роки часто ускладнювали життя служителів Феміди. "Деякі судді навіть зарплату отримують меншу, ніж 20 тисяч. І навантаження у них, повірте мені, дуже високе. І живуть вони набагато не то що краще, а набагато, може, навіть гірше, ніж ті ж прокурори", - пояснювали вони.

ВідеоАктивісти пікетували Жовтневий палац, де обирають нових членів до Вищої ради правосуддя

Активісти розгледіли серед претендентів і корупціонерів, і недоброчесних суддів. В масках коней вони влаштували забіг. За словами мітингарів, він символізує темних конячок-суддів, які біжать, щоб стати членами Вищої кваліфікаційної комісії.

Активісти пікетували Жовтневий палац, де обирають нових членів до Вищої ради правосуддя

З’їзд має обирати чотирьох кандидатів до Вищої ради правосуддя, а також одного до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Серед кандидатів активісти помітили суддю Оксану Епель, котру називають чи не найбагатшою серед колег. У її декларації є кілька маєтків по всій Україні, люксові автомобілі й колекція коштовностей, а її чоловіку приписують зв’язки з колишнім міністром доходів і зборів Олександром Клименком. Проте це не заважає Епель балотуватися до Вищої ради правосуддя. "Це спеціальний негатив задля того, що хтось не хоче, щоб я прошла до складу ВРП. Мій чоловік ніколи не працював з Клименком, не мав стосунку до будь-яких державних посад, а уж тим більше не був його якимось партнером", - твердить суддя. Великі ж статки вона вважає своєю перевагою. "Приблизно мій зараз середній заробіток – 80 тисяч гривень на місяць. Голодний суддя не може бути об’єктивним суддею. Об’єктивність може бути лише тоді, коли людина задоволена своїм власним життям", - пояснила Епель.

Серед інших кандидатів є Тетяна Чумаченко – суддя у відставці, котра живе на одну пенсію. "Ну, 20 тисяч десь з хвостиком. Це 90% мого грошового утримання, яке я мала", - зізнається вона. Голова Верховного суду України Валентина Данішевська переконана, що до ВРП мають потрапити насамперед доброчесні судді, а процес очищення судового складу має відбуватися поступово. "Всі ми налаштовані на те, щоб люди із заплямованою репутацією не залишилися, я вже не говорю, не потрапили, не залишилися в судовій системі", - переконана вона. Загалом кандидатів було 34, і тільки половина з них не отримала претензій від активістів.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар