Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Обрання членів Вищої ради правосуддя супроводжувалося перфоменсом із конями

Активісти вважають, що половина кандидатів не повинні взагалі бути суддями, не говорячи вже про керівні посади.

У Києві служителі Феміди обирають нових членів до Вищої ради правосуддя. Від самого ранку Жовтневий палац, де відбуваються вибори, пікетували активісти, котрі розгледіли серед претендентів корупціонерів і недоброчесних суддів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Біля палацу пікетувальники бігали в масках коней і роздавали листівки з прізвищами суддів, до яких є претензії. "Наш забіг символізує темних конячок-суддів, які біжать, щоби стати членами вищої кваліфікаційної комісії, вищої ради правосуддя. Наша вимога сьогодні, щоб з’їзд суддів не допустив проходження темних конячок", - пояснили активісти. Листівки судді брали неохоче та зізнавалися, що не довіряють активістам, які за останні роки часто ускладнювали життя служителів Феміди. "Деякі судді навіть зарплату отримують меншу, ніж 20 тисяч. І навантаження у них, повірте мені, дуже високе. І живуть вони набагато не то що краще, а набагато, може, навіть гірше, ніж ті ж прокурори", - пояснювали вони.

ВідеоАктивісти пікетували Жовтневий палац, де обирають нових членів до Вищої ради правосуддя

Активісти розгледіли серед претендентів і корупціонерів, і недоброчесних суддів. В масках коней вони влаштували забіг. За словами мітингарів, він символізує темних конячок-суддів, які біжать, щоб стати членами Вищої кваліфікаційної комісії.

Активісти пікетували Жовтневий палац, де обирають нових членів до Вищої ради правосуддя

З’їзд має обирати чотирьох кандидатів до Вищої ради правосуддя, а також одного до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Серед кандидатів активісти помітили суддю Оксану Епель, котру називають чи не найбагатшою серед колег. У її декларації є кілька маєтків по всій Україні, люксові автомобілі й колекція коштовностей, а її чоловіку приписують зв’язки з колишнім міністром доходів і зборів Олександром Клименком. Проте це не заважає Епель балотуватися до Вищої ради правосуддя. "Це спеціальний негатив задля того, що хтось не хоче, щоб я прошла до складу ВРП. Мій чоловік ніколи не працював з Клименком, не мав стосунку до будь-яких державних посад, а уж тим більше не був його якимось партнером", - твердить суддя. Великі ж статки вона вважає своєю перевагою. "Приблизно мій зараз середній заробіток – 80 тисяч гривень на місяць. Голодний суддя не може бути об’єктивним суддею. Об’єктивність може бути лише тоді, коли людина задоволена своїм власним життям", - пояснила Епель.

Серед інших кандидатів є Тетяна Чумаченко – суддя у відставці, котра живе на одну пенсію. "Ну, 20 тисяч десь з хвостиком. Це 90% мого грошового утримання, яке я мала", - зізнається вона. Голова Верховного суду України Валентина Данішевська переконана, що до ВРП мають потрапити насамперед доброчесні судді, а процес очищення судового складу має відбуватися поступово. "Всі ми налаштовані на те, щоб люди із заплямованою репутацією не залишилися, я вже не говорю, не потрапили, не залишилися в судовій системі", - переконана вона. Загалом кандидатів було 34, і тільки половина з них не отримала претензій від активістів.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції