Обстріли під Авдіївкою, Мінські угоди та безвіз. Про що Порошенко говорив із Меркель

Дивіться фото з берлінської поїздки гаранта. 

30 січня президент України Петро Порошенко із офіційним візитом відвідав Берлін та зустрівся із канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Політики обговорили загострення ситуації на Донбасі та потужні обстріли в районі Авдіївки. Український гарант висловив думку, що альтернативи Мінським домовленостям наразі немає.

Порошенко також висловив впевненість у тому, що на сьогоднішній день потрібні об'єднані і рішучі дії, щоб мотивувати РФ імплементувати в повному обсязі Мінські домовленості.

"Тому наша координація сьогодні має надзвичайно високу важливість", - наголосив він.

Також глава держави наголосив, що Німеччина має об'єднати Європу, а Україна потребує її лідерства. "Лідерство, яке здатне об'єднати Європу. Бо Європа має протистояти тим викликам, які зараз існують. Європа має залишатись єдиною", - додав він.

Меркель, своєю чергою, відзначила українські реформи та зростання економіки, попри складну ситуацію.

Глава держави також наголосив на необхідності обговорити питання протистояння гібридній пропаганді Кремля, від якої страждає як Німеччина і Україна, так і весь Європейський Союз, Сполучені Штати Америки і інші країни.

Разом із Меркель Порошенко відвідав місце трагедії, яка сталася в центрі західного Берліну 19 грудня минулого року. Тоді терорист спрямував вантажний автомобіль у натовп людей, які відвідували різдвяний ярмарок. В результаті терористичного акту загинуло 12 та отримали поранення 50 людей.

Серед загиблих був і один українець, якій працював в Берліні.

Нагадаємо, 30 січня президент України Петро Порошенко розпочав робочий візит до Федеративної Республіки Німеччина. У нього заплановані зустрічі із канцлером Ангелою Меркель,  віце-канцлером та міністром закордонних справ ФРН Зігмаром Габріелем. 

Повідомлялося, що під час зустрічі  Порошенка і Меркель в Берліні будуть обговорюватися питання виконання Росією пунктів Мінських угод, врегулювання ситуації з безпекою на Донбасі, а також питання звільнення заручників.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін також зазначив, що буде обговорюватися питання допомоги Німеччини в просуванні реформ в Україні.

ВідеоПетро Порошенко прибув до Берліна на зустріч з Ангелою Меркель

 

 

Залиште свій коментар