Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Очільниця Держаудитслужби звинуватила керівництво НАБУ у тиску

Голова ДАСУ дізналася про кримінальне провадження відкрите проти неї за статтею "Незаконне збагачення" лише від ЗМІ.

Голова Державної аудиторської служби Лідія Гаврилова спростувала інформацію, поширену у ЗМІ, про відкриття НАБУ проти неї кримінального провадження за статтею “Незаконне збагачення”.

Гаврилова розповіла ТСН.ua, що не отримувала жодного офіційного повідомлення від НАБУ, а всю інформацію дізналася нещодавно від ЗМІ.

“Я дізналася із ЗМІ про те, що мене підозрюють у незаконному збагаченні. І будь-якого офіційного повідомлення від НАБУ мені так і не надходило. Проте дійсно, кримінальна справа була порушена, але не в січні 2017 року, а у квітні. По факту, кримінальна справа була порушена про, начебто, внесення мною до е-декларації недостовірних даних”, – зазначила вона.

Очільниця ДАСУ не скаржилася і не надала розголосу відкриттю справи про неї у квітні, оскільки вважала її безпідставною.

“На той час, я розуміла, що та висока посада, яку я обіймаю, та міра відповідальності – мене все це стримало від якихось емоційних проявів і я не почала ходити, скаржитися і надавати розголосу. Я розуміла, що обставини справи вказували на її безпідставність, тому відповідно я надала можливість детективам НАБУ самим розібратися у цій справі, не заважаючи їм”, – розповіла вона.

За словами Гаврилової, порушення проти неї кримінального провадження – це тиск з боку НАБУ, оскільки діяльність двох відомств тісно пов’язана між собою.

“Хочу зазначити, що я розцінюю факт порушення цієї кримінальної справи, як спробу тиску на мене, як керівника органу фінансового контролю, працівники якого часто залучаються НАБУ до проведення перевірок в межах кримінальних проваджень. Те, що було надано такого розголосу, поширенню інформації, що начебто за наявності підозри відносно мене, я вважаю, це реакцією НАБУ на те, що нещодавно моїми працівниками та підлеглими було складено і підписано акт перевірки, в якому йдеться про зловживання одним із керівників НАБУ. Тому, саме така реакція. Хто саме це з керівників сказати не можу, тому що, ця перевірка проводилася за дорученням правоохоронних органів і в межах розслідування кримінальної справи, тому я не можу це розголошувати”, – додала вона.

Голова ДАСУ також зазначила, що у рішенні суду про проведення обшуків у неї вдома, було вказано, що це “думка детектива”: “Якщо це думка детектива, то я їм і дала можливість розібратися”.

Наразі Гаврилова займається цією справою зі своїм адвокатом і готують запити до керівництва НАБУ: “Якщо дійсно є підозра, то нехай вони дають її мені, і тоді через суд ми будемо це з’ясовувати. Але, на сьогодні, я дійсно вважаю, що всі обставини справи є надуманими”.

Очільниця ДАСУ також спростувала інформацію про те, що розірвання шлюбу зі своїм чоловіком – фіктивність.

“Коли люди розлучаються, то бувають обставини, що вони не можуть роз’їхатися. Ми всі люди і різні бувають ситуації. Я навіть не хочу це коментувати, тому що це мої особисті обставини, і ми дійсно розлучені. Але якщо детективи вважають, що це фіктивне розлучення, то вони мають це довести”, – додала вона.

Нагадаємо, "Наші гроші" посилаючись на судові документи, повідомили, що детективи НАБУ за процесуального керівництва САП підозрюють голову Державної аудиторської служби Лідію Гаврилову у поданні неправдивих даних у деклараціях за 2015 та 2016 роки, а також в незаконному набутті активів у розмірі 9,92 мільйона гривень.

Зазначається, що кримінальне провадження щодо Гаврилової внесене до ЄРДР 4 січня 2017 року за статтями "Декларування недостовірної інформації" та "Незаконне збагачення".

За версією слідства, протягом 2015-2016 років Гаврилова отримала активів на 9,92 мільйона гривень, законність підстав набуття яких не підкріплюється доказами, зібраними детективами бюро. Також вона не внесла до декларації дані про свого чоловіка. Якщо детективи НАБУ доведуть, що збагачення Гаврилової було незаконним, то їй загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції