Очільниця МЗС Канади назвала "дуже прості" умови для повернення Росії до G7

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ще одна країна виступила проти повернення Москви до групи найвпливовіших держав світу.

Росія зможе повернутися до "Великої сімки" лише після того, як звільнить Крим та припинить війну на Донбасі. 

Про це заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, повідомляє Укрінформ.

“Думаю, всі ми будемо раді привітати Росію, яка виявить бажання знову стати порядним членом нашої групи держав-однодумців, відданих верховенству права та демократії. Зробити це Росія може, звільнивши Крим та припинивши війну на Донбасі. Все дуже просто”, - сказала вона..

Фріланд додала, що вона особисто і Канада загалом “мають дуже чітку позицію щодо цього”. Міністерка нагадала, що РФ була виключена зі складу "Великої вісімки" саме через анексію Криму та підтримку війни на Донбасі. 

“Ми не можемо примиритися із порушенням Росією міжнародного права", – сказала вона.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп висловив думку, що РФ повинна бути представлена серед найвпливовіших країн світу.  Ця заява пролунала напередодні чергового саміту лідерів Франції, Німеччини, Великої Британії, Італії, Канади, США та Японії. Також повідомлялося, що американський та французький лідери домовилися запросити РФ на саміт 2020 року. Натомість державний секретар Сполучених Штатів Рекс Тіллерсон запевнив, що РФ не повернеться до G7, доки не припинить агресію проти України і не відновить її суверенітет.

Тим часом в Міністерстві закордонних справ України перелічили умови повернення Росії до G7.

Відео Росія повернеться до G-8, якщо звільнить українських політв'язнів

Саме участь у Великій вісімці є нині предметом торгу за бранців Кремля. Про це заявляють в українському МЗС. Про повернення Росії в міжнародний клуб заговорив спочатку Еммануель Макрон, а потім і Дональд Трамп. Зиск від цього Україні - додому мають повернутись кілька політв'язнів, а можливо ще й 24 моряки.  

Росія повернеться до G-8, якщо звільнить українських політв'язнів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції