Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Очільниця української делегації у ПАРЄ виключила можливість співпраці з Росією під час зимової сесії

Україна буде активно співпрацювати з Францією і Німеччиною.

Українська делегація, яка повертається до роботи у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), під час зимового засідання виключає будь яку співпрацю з Росією. Із делегацією країни-агресора слід розмовляти винятково у межах міжнародного права.

Таку думку в інтерв'ю виданню НВ висловила голова української делегації у ПАРЄ Єлизавета Ясько.

"Із Росією необхідно розмовляти тільки в межах міжнародного права. Якщо в дебатах Росія говорить про неправильні і фейкові наративи, звичайно, ми повинні відповідати, вступати в діалог, доносити свою позицію. Але це не означає, що ми повинні дружити з ними і забувати, хто агресор", - наголосила Ясько.

Вона також уточнила позицію української делегації щодо анексованого Росією Криму і окупованого Донбасу. За її словами, саме про кремлівську агресію в Україні й будуть, серед іншого, говорити під час сесії. Однак, Ясько уточнила, що у ПАРЄ будуть підніматися й інші теми, зокрема, питання активізму, гендерної рівності та екології.

"Ми продовжуємо говорити про те, що Росія незаконно окупувала Крим і почала війну на сході України. Ми також нагадаємо, що її жертвами свого часу були Грузія і Молдова. Плануємо проводити низку заходів, пов’язаних із Кримом, де буде наголошено на важливості деокупації. Ми дуже хочемо, щоб наш майданчик в ПАРЄ допомагав Україні в переговорах в "нормандському форматі". Це означає, що наша делегація буде активно співпрацювати з Францією і Німеччиною", - наголосила Єлизавета Ясько.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

26 червня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, згідно з якою відновила повноваження Російської Федерації в повному обсязі. За резолюцію без санкцій проти Росії віддали 116 голосів, 52 - проти, 15 - утрималися. У резолюції йдеться, що РФ порушила принципи Ради Європи, однак обмежилися лише п'ятьма вимогами.

Україна пропонувала розширити цей список новими порушенням у анексованому Криму і на окупованому Донбасі, але правки були відхилені.

Відео Разумков у Раді Європи підтримав відмову української делегації від участі у ПАРЄ

Рішення назвав вмотивованим, а саму Раду розкритикував, закинувши їй  подвійні стандарти. Про це спікер українського парламенту заявив під час виступу на Європейській конференції глав парламентів держав-членів Ради Європи. Учасників конференції Разумков також закликав повернутись до базових цінностей та ідей, закладених засновниками Ради Європи.  

Разумков у Раді Європи підтримав відмову української делегації від участі у ПАРЄ

Залиште свій коментар

Вибір редакції