Очільник ЦРУ не виключає зв'язку РФ з "акустичними атаками" на держслужбовців США

Очільник ЦРУ не виключає зв'язку РФ з "акустичними атаками" на держслужбовців США

Associated Press

Він сповнений рішучості дізнатися, хто стоїть за атаками.

США поки і не встановили причину нездужань через "акустичні атаки", виявлених у деяких американських держслужбовців в ряді країн в останні роки, але не виключають, що до цього причетна Росія.

Про це заявив в інтерв'ю Національному громадському радіо США директор ЦРУ Вільям Бернс.

"Ми все ще не знаємо точно, але я сповнений рішучості дійти до суті питання про те, що і хто є причиною", — сказав глава ЦРУ.

Він повідомив про пару сотень випадків появи подібних симптомів з 2016 року.

Його також запитали, чи може Росія бути причетна до вказаних інцидентів. "Може бути, але, чесно кажучи, я не можу, я не хочу припускати, поки ми не зробимо більш остаточні висновки про те, хто це може бути. Але тут є ряд можливостей", — зауважив Бернс.

За його словами, в ЦРУ з'ясуванням причин цих проблем, виявлених у американських держслужбовців, займається дуже сильна команда людей. Глава ЦРУ підтвердив інформацію, що з'явилася раніше інформацію про те, що очолюють цю групу дуже досвідчений старший співробітник, який займався пошуком лідера терористичної організації "Аль-Каїда" Усами бен Ладена.

Попередня вашингтонська адміністрація заявляла, що в результаті якогось зовнішнього впливу, названого "акустичними атаками", в Гавані з листопада 2016 року постраждали понад 40 дипломатів США. Влада Сполучених Штатів поклали на Кубу відповідальність за ці інциденти. У вересні 2017 року США в світлі події відкликали на батьківщину 60% співробітників свого посольства в Гавані.

Гавана неодноразово відкидала причетність до інцидентів з американськими дипломатами. Експерти також заявляли, що США могли б сприйняти як "акустичні атаки" скрекіт цвіркунів або цикад.

Нагадаємо, раніше розвідка США запідозрила Росію в причетності до атак на американських дипломатів у Відні акустичними хвилями або "спрямованої енергією". Американське видання Politico повідомляло, що за атаками з використанням технології "спрямованої енергії" проти співробітників американської розвідки по всьому світу може стояти російське ГРУ.

Читайте також:

США оприлюднили нові дані про акустичну атаку на дипломатів після роботи на Кубі

США оприлюднили нові дані про акустичну атаку на дипломатів після роботи на Кубі

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Наступна публікація